Wizualne

Sztuka na Giełdzie VI: Wielki Jubileusz

20 maja na Dworcu Głównym PKS w Lublinie odbędzie się finał tegorocznej edycji Sztuki na Giełdzie. W godz. 8 – 13.00 będziemy mogli zobaczyć prace tegorocznych uczestników akcji. W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. To doskonała okazja, żeby przy składaniu życzeń, dokładnie przyjrzeć się każdej zmarszczce jubilata. Sztuka na Giełdzie  to coroczna akcja artystyczna, składająca się z kilkunastu interwencji twórczych, odbywających się w przestrzeniach handlowych Lublina. Miejsca z pozoru niekojarzone ze sztuką, stają się na jeden dzień polem działań artystów. Powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często nie spodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru.

W ramach akcji powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często nie spodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru. W tegorocznej edycji udział wezmą:
Piotr Brożek
Jagoda Dobecka
Konrad Gęca
Miłe Słowa // Barbara Gryka, Agata Rucińska
Nowi w Sąsiedztwie // Radosław Bułtowicz
Wojciech Olchowski
Leszek Onak
Irmina Rusicka
Katarzyna Sienkiewicz
Kamila Wolszczak
Marcelo Zamenhoff

Organizatorzy:
Centrum Kultury w Lublinie
Towarzystwo Edukacji Kulturalnej w Lublinie
Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie REWIRY

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt tegorocznego plakatu: Smutne historie spisane na kacu i tanim papierze.