Edukacja/Warsztaty

Warsztaty na Moście Kultury

Most Kultury to nie tylko potańcówki i koncerty. W sierpniu przygotowaliśmy cykl zupełnie nowych zajęć dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

• Warsztaty gitarowe / 3-9.08, godz. 16:00 W trakcie siedmiu spotkań ze Zbyszkiem Kowalczykiem będzie można nauczyć się podstaw harmonii, improwizacji oraz gry zespołowej. Podsumowaniem warsztatów będzie koncert uczestników 9 sierpnia o godz. 18.00. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych gitar.
    Wiek, poziom zaawansowania, rodzaj gitary i preferowany styl muzyczny nie ma znaczenia.
  • Kuchnia na żółto – warsztaty kulinarne / 6, 13, 20, 27.08, godz.13:00
    Kulinarny sierpień na Moście Kultury tym razem w kolorach żółtych. Na naszych talerzach zagoszczą potrawy w rozmaitych odcieniach koloru żółtego. Sięgniemy po produkty, z których przygotujemy wakacyjne i słoneczne kompozycje.
    zapisy: kontakt@m-eat-ing.pl
  • Warsztaty DJ-skie / 14.08, godz. 17:00
    Podczas warsztatów przybliżymy ideę oraz sposoby miksowania muzyki. Od analogowego, tradycyjnego gramofonowego grania, do konsoli i programów komputerowych służących podobnym zadaniom. Zapraszamy bez względu na wiek.
  • Lubelaki na kajaki – spływ kajakowy / 12, 26.08, godz. 11:00
    Wspólnie z MOSiR „Bystrzyca” zapraszamy na wakacyjne spływy kajakowe. W sierpniu wypłyniemy trasą od tamy na Zalewie Zembrzyckim dzikim odcinkiem rzeki, przez Lublin do Mostu Kultury. Przewidywany czas spływu: 3 godziny
    zapisy: kajaki.mk@gmail.com; tel. 81 466 61 22
  • Warsztaty parzenia kawy
    12.08, godz. 16:00: Smak kawy W trakcie warsztatów Jan Szurek (Mistrz Polski Aeropress 2017, barista z wieloletnim doświadczeniem  znany z lubelskich kawiarni) przybliży różnorodność smaków i aromatów, Zapoznamy się z jedną z podstawowych metod parzenia kawy, jaką jest Aeropress.
    26.08 godz.16:00: Jak zaparzyć świetną kawę w domu? Na tych warsztatach dowiemy się, jak zaparzyć w domu świetną kawę za pomocą takich urządzeń jak Aeropress, Drip czy Chemex. Zwrócimy uwagę na to, jakie czynniki mają wpływ na smak zaparzonej przez nas kawy.
  • Akwarelki na Moście Kultury – warsztaty plastyczne dla dzieci (5-14 lat)
    Radosne połączenie twórczości oraz zabawy. Sięgając do kilku technik plastycznych, miksując je z emocjami, pomysłami i energią uczestników naszych zajęć  stworzymy oryginalne dzieła artystyczne.
    5.08 / 11:00 – Malowany most – portret Mostu Lutosławskiego; podobrazie, farby akrylowe;
    6.08 / 11:00 – Gość Akwarelek: Zbigniew Dmitroca –Teatrzyk jak się patrzy;
    12.08 / 11:00 – Autoportret artysty – praca technikami kolażu
    13.08 / 11:00 – Gość Akwarelek: Zbigniew Dmitroca –Teatrzyk jak się patrzy;
    19.08 / 11:00 – Lubelskie koty – pocztówki wykonane prostymi technikami graficznymi;
    20.08 / 11:00 – Wiadomość z butelki – malowanie na szkle, techniki zdobnicze, farby do szkła;
    26.08 / 11:00 – Painting action – malarstwo gestu, techniki malarskie, duże formaty;
    27.08 / 11:00 – Pożegnanie lata – martwa natura ze słonecznikami, farby akwarelowe i akrylowe.
    prowadzenie: Adriana Michalewska – malarka, grafik, pedagog, arteterapeutka.
    zapisy: 504 482 489 / grzegorz.zawistowski@op.pl

Zobacz program Mostu Kultury na sierpień