Festiwal/Film/Koncert/Spotkanie

Demakijaż – Festiwal Kina Kobiet

Stowarzyszenie Homo Faber i Centrum Kultury zapraszają na drugą edycję festiwalu. Od 25 do 29 października spotkamy się na seansach, debatach i koncertach w kobiecym i feministycznym klimacie.

Pokażemy filmy, które opowiadają o wyzwaniach, z jakimi mierzą się kobiety w różnych szerokościach geograficznych, z różnym wykształceniem, tłem kulturowym, zapleczem materialnym i światopoglądem. Feminizm nie ma jednej twarzy. To, co dla kobiet mieszkających w pewnych częściach świata wydaje się niezbywalnym prawem, w innych jest wciąż przedmiotem kontrowersji i sporów. W czasie Demakijażu spotkacie tę różnorodność.

Szczegółowe opisy filmów i wydarzeń dostępne są w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej
Bezpłatne wejściówki na seanse dostępne w kasie Centrum Kultury od 15 października.

Wszystkie filmy będą dostępne z polską i angielską listą dialogową, a debaty tłumaczone na język angielski i migowy.