Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie kultury: nominacje dla pracowników Centrum

Z przyjmnością informujemy, że do tegorocznych nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury nominowano:

• Łukasza Witt-Michałowskiego i Marcina Wrońskiego (Nagroda Artystyczna Miasta Lublin) za widowisko „Pogrom w przysszły wtorek”. To wydarznie jest także nominowane w plebiscycie „Strzały 2017” Gazety Wyborczej.
  • Barbarę Sawicką (Nagroda Miasta Lublin za upowszechnianie kultury) m. in. za produkcję widowiska „Sen o mieście ” w reż. Janusza Opryńskiego, program filmowy realizowany w Kinie Centrum Kultury oraz produkcję wydawnictwa „Próby z Dostojewskim i inne wykłady lubelskie”.

Do Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Twórczości nominowany został dyrektor artystyczny Centrum Kultury – Janusz Opryński, który działa nieprzerwanie od 42 lat jako reżyser tetaralny, kierownik artystyczny Teatru Provisorium i dyrektor Festiwalu Konfrontacje Teatralne.