Edukacja/Warsztaty

Intensywne warsztaty teatralne

W lipcu zapraszamy na intensywne warsztaty teatralne z Adrianem Kraciem. Zajęcia pomogą przełamać wewnętrzne blokady i uwolnić ciało oraz głos, a także zyskać większą pewność siebie na scenie.

Podczas intensywnych sesji warsztatowych uczestnicy poznają techniki pracy klasycznego treningu aktorskiego (Stanisławski, Czechow) oraz współczesne techniki pracy warsztatowej (Meisner, Churcher, Morris),  sposoby  fizycznego i mentalnego przygotowania do pracy nad rolą oraz samego występu.

Warsztaty skierowane są do osób  wieku 14 – 18 lat na każdym poziomie zaawansowania i nastawione są na pogłębienie świadomości własnego ciała oraz współpracę z partnerem na scenie. Wcześniejsze doświadczenie w pracy scenicznej i warsztatowej nie jest wymagane.
Uczestników prosimy o zabranie ze sobą odzieży na zmianę oraz ręcznika. Zapewniamy wodę oraz drobny poczęstunek.

Adrian Krać – ukończył pedagogikę ze specjalizacją teatralną na Uniwersytecie Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie. Prowadzi warsztaty teatralne oraz kształci aktorów czerpiąc z technik współczesnych amerykańskich trenerów. Szkoli instruktorów teatralnych, organizuje szkolenia z wystąpień publicznych oraz autoprezentacji oraz aktywnie działa jako reżyser. Jest założycielem wielokrotnie nagradzanego Teatru Arteria. Zajmuje się także tłumaczeniem sztuk teatralnych z języka angielskiego.

Warsztaty obejmują 3 spotkania w terminie 17-19.07.2018.

Zapisy przyjmujemy osobiście w kasie Centrum Kultury lub pod adresem e-mail: kasa@ck.localhost, do 10 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona.
Koszt uczestnictwa: 120 zł – płatność najpóźniej do 10 lipca w kasie Centrum Kultury.

Szczegółowe opisy warsztatów znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.