Warsztaty taneczne „Responsive Body”

Lubelski Teatr Tańca zaprasza do udziału w warsztatach tanecznych “Responsive Body”, prowadzonych przez duet choreografów: Külli Roosna i Kenneth Flak.

Warsztaty opracowane są jako dynamiczna struktura oparta na słuchaniu siebie oraz otoczenia, zwiększeniu własnej wrażliwości, koordynacji oraz siły i wytrzymałości. Celem zajęć jest wzmocnienie i zrozumienie własnego ciała, które jest otwarte na wewnętrzne i zewnętrzne impulsy. Zajęcia opracowane są z myślą o jak najszerszym gronie odbiorców i nieustannie się zmieniają, co jest wynikiem stale rozwijanej praktyki nauczania.

Duet choreografów i tancerzy Külli Roosna (Estonia) i Kenneth Flak (Norwegia) współpracuje ze sobą od 2008 roku. Niezależnie czy tworzą swoje własne dzieła czy tańczą dla innych choreografów, ich prace dotyczą narracji i technologii odnoszących się do ciała oraz jego otoczenia. W swojej twórczości badają szeroki zakres wątków, w których można znaleźć ekologię, mitologię, współczesną kulturę internetu, a nawet systemy totalitarne. Podstawą wszystkich ich prac są możliwości i ograniczenia tańczącego ciała, które znajduje się w nieustającym dialogu z cyfrowymi technologiami oraz dyskursami które je poszerzają lub występują im naprzeciw.

Termin: 7 września 2018 roku
godz. 18:30, czas trwania: 2h
Miejsce: Sala prób nr 4 (I piętro)

 • Zapisy przyjmujemy pod adresem e-mail: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
  W treści maila należy podać imię i nazwisko zgłaszanego uczestnika, kontaktowy numer telefonu, nazwę zajęć “Responsive Body” oraz krótki opis swoich doświadczeń z tańcem współczesnym.
  Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  Szczegółowe informacje o wolnych miejscach dostępne na stronie ltt.art.pl oraz pod numerem tel: 660 577 716.

  Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem Centrum Ruchu dostępnym tutaj.
  Koszt: 40 zł; dla uczestników Centrum Ruchu: 30 zł.


Zobacz również

FreshMail.pl