Edukacja/Muzyka/Spotkanie/Teatr/Wizualne

Zimowanie w Centrum Kultury

Czas na zimowanie w Centrum Kultury! W chłodne, grudniowe dni mamy mnóstwo pomysłów na to, jak spędzić czas z dziećmi inaczej. Zdecydowanie nie zapadamy w zimowy sen: przygotowaliśmy mnóstwo warsztatów, spektakle, interaktywne wystawy, sense mikołajkowego kina, czy zajęcia ruchowe.

• Sztuczki ekologiczne: Opakowania z wosku
    1.12 – 10:00; 11:00; 12:00; 13:00 – Sala Mała – 10 zł / zapisy
    Policz, ile woreczków na kanapki zużywasz w ciągu dnia. Pomnóż to przez ilość dni w roku i członków Twojej rodziny. Nie załamuj się, przyjdź z rodziną na warsztat i dokonaj wielkiej zmiany w prosty sposób!
  • Sztuczki ekologiczne: Naturalne detergenty
    8.12 – 10:00; 11:00; 12:00; 13:00 – Sala Mała – 10 zł / zapisy
    Nauczymy się, jak wyrzucane resztki cytrusów (z dodatkiem dostępnych w każdym sklepie spożywczym składników) przemienić w skuteczny, bezpieczny i wspaniale pachnący płyn do mycia prawie wszystkiego! Pokażemy też, jak pozbyć się resztek pestycydów ze skórki cytrusów, aby bezpiecznie ich używać.
  • Sztuczki przyrodnicze: Leśne stroiki
    9.12 – 10:00-18:00 – Oratorium – wstęp wolny
    Myślisz o świątecznym stroiku? Do dzieła! Natura ma w tej kwestii dużo do zaoferowania. Przy okazji opowiemy o drzewach, lesie i leśnictwie. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
  • Sztuczki kulinarne: Młode pierniki
    15.12 – 16:00 – Sala Mała – 10 zł / zapisy
    Chcesz się dowiedzieć, co ma piernik do wiatraka? Co działo się w zamkowej kuchni, gdy na świat przychodziła królewska córka? Zapraszamy na dużą dawkę pysznej, pachnącej zabawy, inspirowanej historią ciasta piernikowego i piernikarstwa!
  • Sztuczki ekonomiczne: Bazarek
    15.12 – 12:00-16:00 – korytarz – wstęp wolny W ramach przedświątecznych porządków zapraszamy do przejrzenia szaf i pudeł z zabawkami, grami, książkami, a także ciuszkami i przyniesienie ich do Centrum Kultury. Będą stoiska, liczydła i mali rzeczoznawcy. Będzie można coś kupić, coś sprzedać, na coś się zamienić. Wymiana tylko dla dzieci!
  • Pracownia Sztuczka: Przepisy – nie tylko dla dziewczynek
    16.12 – 18:00 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny
    Niewidzialność to poważna sprawa. Czy to moc, czy choróbsko – do dziś nie wiadomo. Mówią, że szminka nie wystarczy, rosół nie zaszkodzi, a rozwiązanie jest zawsze gdzieś pośrodku. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie lubelskich herstorii, „Opowiadania o niewidzialnym dziecku” Tove Jansson i improwizacji na temat niewidzialności. Finał projektu realizowanego we współpacy INNEJ Fundacji z Pracownią SZTUCZKA z udziałem kobiet i dziewczynek. reżyseria: Liza Szczęśliwa
  • Teatr Czytelni Dramatu: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i stołek
    16, 17.12 – 17:00 – Sala Czarna – bilet rodzinny: 10 zł, normalny: 25 zł
    Żyrafa jest pechowa odkąd pamięta, a zwierzęta całej Afryki chowają się przed nią, aby nie ściągnąć na siebie jakiejś ałajćki lub większego niedajszef nieszczęścia. Pewnego dnia stanie się jednak coś nieoczekiwanego, co sprawi, że Żyrafa spotka wyjątkowych kompanów, dla których nie będzie kulą u nogi. Razem wyruszą na pewną wyprawę… Wesoła i mądra opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu sensu w życiu. Spektakl od 3 do 93 roku życia! reżyseria: Daniel Adamczyk
  • Dziki Pokój
    3, 5, 7 / 10, 12, 14 / 17, 19.12
    9.12 – 10:00-18:00 – Sala Mała –wstęp wolny / zapisy*
    Interaktywna wystawa dla dzieci respektująca ich potrzeby, zmysły i pomysły. To niepowtarzalna okazaja do wspaniałej zabawy i twórczej aktywności zakorzenionej w naturze. Tu ryby potrafią latać a mrówki zabieramy na spacer do swojego własnego roślinnika. Gdy bocian odlatuje do ciepłych krajów, pożyczamy sobie jego gniazdo i bujamy w obłokach.

• Życio-opowieści – wystawa interaktywna
    wtorek-niedziela – 12:00-18:00 – Mała Mediateka Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 – wstęp wolny
    Wystawa Karuzeli Sztuki zabierze najmłodszych w podróż pełną niespodzianek, której przestrzenią będzie Życie. Każdy z etapów życiowej wędrówki oferuje coś innego, wiążą się z nimi konkretne wspomnienia, zapachy, kolory, przedmioty, które pojawią się w zaskakuącej aranżacji. Zwiedzający zostawią w niej swój świat i wytyczą nicią niepowtarzalny szlak na specjalnej mapie.
    warsztaty towarzyszące wystawie: 2.12 -16:00; 4,6, 11, 13.12. – 17:00
  • Turlanki z Mamą i Tatą
    8.12 – 11:30-12:00(do 2 roku życia); 12:20-13:00 (2-3 lata) – 20 zł
    To specjalnie przygotowane zajęcia Centrum Ruchu Lublelskiego Teatru Tańca dla rodziców z dziećmi. Wspólne ruchowe działania dzieci pozwalają na bliskość i poznawanie się w najbliższym dla dziecka naturalnym ruchu.
    zapisy: centrumruchu@ck.localhost

KINO MIKOŁAJKOWE

„Pettson i Findus”, reż. Ali Samadi Ahadi (od 4 lat)
3, 4, 5, 8.12 – 10:00 – Kino CK – 10 zł