Film/Spotkanie

Watch Docs: prawa człowieka w Kinie Centrum Kultury

Watch Docs: Prawa Człowieka w filmie jest jedną z najstarszych i największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. Prezentuje filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Co roku gromadzi ok. 70 000 widzów w całej Polsce.

Od 14 do 17 marca w Kinie Centrum Kultury pokażemy najlepsze aktualne filmy poruszające tematykę praw człowieka.

To festiwal pokazujący filmy dokumentalne na wysokim poziomie merytorycznym i artystycznym, mające walor świadectwa i unikalną siłę oddziaływania. Korzystamy z tej siły – daje ona możliwość nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Prezentowane filmy dostarczają wiedzy, kształtują wrażliwość, a w konsekwencji – postawy.

PROGRAM:

14.03 – czwartek:
godz. 18:00 – Gdy przyjdzie wojna
godz. 19:00 – Stać nas na więcej
godz. 21:00 –  Czeski Allah
15.03 – piątek:
godz. 18:00 – Wojna informacyjna: Rosja kontra Zachód
godz. 20:00 – panel dyskusyjny
16.03 – sobota:
godz. 17:00 – Dobra zmiana
godz. 18:30 – panel dyskusyjny
godz. 20:00 – Podziemie nadziei