Przyjdź na warsztaty i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku

Zespół Karuzeli Sztuki zaprasza na warsztaty, którym towarzyszy akcja organizowana przez Fundację DKMS: „Pomóż Jackowi i innym. Zostań potencjalnym dawcą szpiku”.

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Niestety wielu Pacjentów wciąż nie znajduje zgodnego genetycznie Dawcy.

W dniach 9-10 marca Karuzela Sztuki zaprasza na warsztaty Historie żabki – świat we mnie oraz Karuzela na tropie sztuki – opowieść o ciele, przy okazji których prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji „Pomóż Jackowi i innym! Zostań potencjalnym dawcą szpiku!”.

Pan Jacek Kudła ma 48 lat. Mieszka w Lublinie, ale związany jest także z Gminą Wólka: był Sołtysem wsi Rudnik, a obecnie jest Radnym Gminy.

Mam na imię Jacek, pochodzę z Lublina, ale związany jestem także z Rudnikiem. Niedługo skończę 49 lat. Razem z żoną Renatą wychowujemy trójkę dzieci – syna Kamila i dwie córki, Agatkę i Hanię.
Moją codziennością była dotychczas rodzina oraz działania na rzecz lokalnej społeczności – jestem sołtysem w Rudniku oraz Radnym Gminy Wólka. Zawsze chętnie pomagałem innym. Czasami zwykłe, codzienne życie zmienia się w jednej chwili nie do poznania. Tak było też i w moim przypadku. W październiku zeszłego roku, po długich, specjalistycznych badaniach, zapadła diagnoza – ostra białaczka szpikowa.
Aby przeżyć potrzebuję przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Twój piękny gest może uratować czyjeś życie! Dlatego nie wahaj się – zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! To proste!

Akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku odbędzie się 9 i 10 marca w specjalnym punkcie na parterze Centrum Kultury (okolice kawiarni Centralna), w godzinach 9:00-19:00.

Akcja rejestracyjna odbywa się także w innych lokalizacjach. Szczegóły dostępne na stronie fundacji DKMS.


Zobacz również

FreshMail.pl