Film

Festiwal Splat!FilmFest członkiem Europejskiej Federacji Festiwali Filmów Fantastycznych

Międzynarodowy Festiwal Splat!FilmFest został członkiem Europejskiej Federacji Festiwali Filmów Fantastycznych – zrzeszającej jedne z najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie.

Splat!FilmFest to największy festiwal kina grozy, fantastyki i kina gatunkowego w Polsce. Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego, m.in: horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f i fantasy, których nie można zobaczyć w innych miejscach w Polsce i które nie posiadają jeszcze dystrybucji kinowej. Splat!FilmFest dzięki wyróżnieniu przez międzynarodową branżę filmową dołączył do grona takich festiwali jak: Fantastic Fest w USA, Sitges w Hiszpanii, Imagine w Amsterdamie czy Fantasia w Kanadzie. W ciągu roku zapraszamy także do Kina CK na seanse z cyklu Splat!Nights, sygnowanego przez Splat!FilmFest. To okazja do zetknięcia się z premierowymi pokazami kina mrocznego, szalonego i dzikiego.

Tegoroczna edycja Splat!FilmFest odbędzie się w dniach 2-8 grudnia w Warszawie (Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki) oraz w dniach 9-15 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie.

Więcej o Splat!FilmFest i Splat!Nights:
facebook.com/splatnights
facebook.com/splatfilmfest