Kongres Dwóch Unii. Debaty o Polsce i Europie

W dniach 13-15 maja Lublin stanie się centrum debaty społecznej, politycznej i samorządowej. W Centrum Kultury na Kongresie Dwóch Unii spotkają się intelektualiści oraz naukowcy, polscy i europejscy.

Wraz z dziennikarzami, politykami i dyplomatami debatować będą nad przyszłością Unii Europejskiej. Fundamentem rozmów stanie się zawarta 450 lat temu Unia Lubelska.

W 2019 roku przypada 15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz 450. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej. Miasto Lublin przypomina wyjątkowy charakter wydarzeń z 1569 r., świętując ten rok pod hasłem „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Nawiązując w ten sposób do słów św. Jana Pawła II pokazuje, jak z dziedzictwa i doświadczeń Unii Lubelskiej czerpać i budować przyszłość Unii Europejskiej. Na debatach, wykładach, konferencjach i spotkaniach dedykowanych tym wydarzeniom swoją obecność potwierdzili eksperci zajmujący się tematyką Unii Lubelskiej oraz badacze historii Europy – między innymi prof. Robert Frost.

Kongres Dwóch Unii. Debaty o Polsce i Europie
13-15 maja
Centrum Kultury w Lublinie / Trybunał Koronny / Wydział Politologii UMCS

Pełny program wydarzenia znajduje się tutaj