Warsztaty ruchowo-taneczne z Januszem Orlikiem

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty ruchowo-taneczne z tancerzem i choreografem – Januszem Orlikiem.

Poprzez warsztat pragnę prowokować do aktywności we wspólnym kreowaniu i praktykowaniu ruchu oraz zachęcić uczestników do odnajdywania własnego twórczego potencjału. Praca polegać będzie na wyzwoleniu potencjału twórczego uczestników poprzez użycie alternatywnych narzędzi kreowania ruchu, praktyk choreograficznych i improwizacyjnych, które zwiększą umiejętność budowania zaufania, świadomość ciała, ułatwią generowanie i komponowanie ruchu.
Moim celem jest pokazanie tańca jako narzędzia ekspresji i komunikacji niewerbalnej dostępnego dla każdego, a nie jako formy czysto technicznej, zarezerwowanej jedynie dla profesjonalistów (...).

Janusz Orlik

Janusz Orlik – tancerz, choreograf, autor kilkudziesięciu choreografii tańca współczesnego. Od ponad dekady łączy pracę w brytyjskim Vincent Dance Theatre z karierą solową w Polsce. Absolwent warszawskiej szkoły baletowej, naukę tańca kontynuował na zagranicznej uczelni artystycznej: studiował w Brucknerkonservatorium Linz w Austrii. Poza pracą sceniczną Janusz prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011 i 2018.

WARSZTATY:
18 maja 2019, godz. 13:00-14:30
Sala Czarna CK

ZAPISY:
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl, podając w treści maila imię i nazwisko zgłoszonego uczestnika, kontaktowy numer telefonu oraz nazwę zajęć „Janusz Orlik”. W treści maila prosimy określić swój poziom zaawansowania oraz krótko opisać swoje wcześniejsze doświadczenie z tańcem współczesnym.

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem Centrum Ruchu, dostępnym na stronie ltt.art.pl

Koszt udziału – 30 zł; dla uczestników zajęć Centrum Ruchu – 25 zł.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Zobacz również

FreshMail.pl