Dla Dzieci/Warsztaty

Lato na placu Litewskim: Festiwal Dzieci

Zapraszamy na wspólne, rodzinne świętowanie 450-lecia Unii Lubelskiej w miłej i radosnej konwencji z historią w tle.

Przez 4 dni na placu Litewskim najmłodsi wezmą udział w różnego rodzaju animacjach i grach, pojawi się także mini plac zabaw. Nie zabraknie wyzwań fizycznych: wyścigów na drewnianych konikach, czy skoków w jutowych workach. To też znakomita okazja do poznania dawnych, nieco już zapomnianych gier, takich jak m.in.: gra w kulki czy kamienie, toczenie obręczy lub koła. Na placu Litewskim pojawią się też ogromne szachy i warcaby, oraz domki z wielkich kart. Nie zabraknie warsztatów dla całych rodzin. W programie m.in. wspólne tworzenie pacynek i maskotek czy lepienie z gliny ceramicznej oraz masy solnej.

Projekt Lato na Litewskim to wielowymiarowy, interdyscyplinarny projekt skierowany do różnych grup odbiorców (m.in. młodzieży, rodzin z dziećmi, seniorów). Ideą projektu w przestrzeni placu Litewskiego jest zaangażowanie mieszkańców miasta w uczestnictwo w kulturze, integracja społeczna, edukacja kulturalna oraz budowanie wspólnoty lublinian.

Festiwal Dzieci: 28 czerwca-1 lipca 2019
godz. 13:00-20:00
plac Litewski (przy pomniku Unii Lubelskiej)