24. Konfrontacje Teatralne: ruszyła sprzedaż biletów na spektakle „Pobliskie miasto” i „Cynk (Zn)”

W październiku zapraszamy na 24 edycję Konfrontacji Teatralnych. Już 22 sierpnia rozpoczynamy sprzedaż biletów na dwa festiwalowe spektakle.

 

„Pobliskie miasto” to spektakl jednego z najbardziej znanych i cenionych na świecie rosyjskich reżyserów – Kiriłła Sieriebriennikowa – przygotowany w Łotewskim Teatrze Narodowym. Inscenizacja komedii absurdu czołowego litewskiego dramatopisarza Mariusa Ivaškevičiusa opowiada o skomplikowanych relacjach rodzinnych i międzyludzkich.

Z kolei „Cynk (Zn)” w wykonaniu Państwowego Teatru Młodzieżowego w Wilnie (Vilniaus Valstybinis Jaumino Teatras) we współpracy z Meno Fortas został oparty o fragmenty trzech powieści białoruskiej laureatki Literackiej Nagrody Nobla, Swietłany Aleksijewicz. Spektakl należy do nieczęstych w twórczości reżysera Eimuntasa Nekrošiusa adaptacji prozy.
W jego wersji jest to nie tylko zapis końca sowieckiego świata, ale także medytacje nad rolą i jego postawą wobec rzeczywistości. Nie przypadkiem Swietłana Aleksijewicz pojawia się na scenie, jest postacią dramatu. Tytułowy „cynk” to element spajający w całość opowieści z Afganistanu z relacjami czarnobylskimi. Pierwiastek chemiczny niezbędny dla życia ludzkiego staje się w spektaklu Nekrošiusa nie tylko jakimś ubocznym produktem cywilizacyjnym, niechcianym odpryskiem kulturowym, ale przede wszystkim symbolem końca życia w czasie wojny i po apokalipsie.

Bilety na spektakle są dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online na bilety.ck.lublin.pl
Pełny program 24. Konfrontacji Teatralnych zaprezentujemy we wrześniu. Karnety na festiwal dostępne wkrótce.


Zobacz również

Pobliskie miasto

24. Konfrontacje Teatralne: Spektakl jednego z najbardziej znanych rosyjskich reżyserów – Kiriłła Sieriebriennikowa – przygotowany w Łotewskim Teatrze Narodowym.

Cynk (Zn)

24. Konfrontacje Teatralne: Spektakl oparty na powieściach białoruskiej laureatki Literackiej Nagrody Nobla, Swietłany Aleksijewicz, którym Eimuntas Nekrošius po 26 latach powrócił do teatru – tam, gdzie rozpoczęła się jego artystyczna droga.

FreshMail.pl