Przejdź do treści
Warsztaty

Rusza projekt Joanny Lewickiej: Macocha Ojczyzna [ODWOŁANE]

Pytanie o tożsamość, potrzebę przynależności, zakorzenienia wydają nam się niezwykle ważnie. Słowa Gertrudy Stein, które zainspirowały Joannę Lewicką do stworzenia tego projektu Po co nam korzenie, których nie możemy nigdzie zabrać ze sobą? są bardzo ciekawym punktem wyjścia.

Joanna Lewicka

Słowa te skłaniają do refleksji, czy w dobie różnych migracji – zarobkowych, politycznych, życiowych – w ogóle tego zakorzeniania, ojczyzny, domu potrzebujemy? Cieszymy się, że te pytania będą zadane w Lublinie.
Projekt będzie koncentrował się na indywidualnych historiach, ale pozwoli też dostrzec, z jakiej różnorodności utkane jest nasze miasto. Tradycja wielokulturowości, a jednocześnie pytanie o jej wspólny mianownik jest niezwykle istotne dla Lublina. Jak możemy być różni i tworzyć jedną przestrzeń dialogu. Pozwoli nam też spojrzeć na to, jaką Macochą – Ojczyzną jest nasze miasto. A zadanie tych wszystkich pytań poprzez teatr, pozwali uniknąć różnych napięć, które coraz częściej pojawiają się, gdy rozpoczyna się dyskusje na tematy związane z tożsamością, przynależnością i domem. Uważamy, że tylko wspólnie możemy stworzyć nowy porządek i poszukać odpowiedzi. Dlatego zapraszamy do udziału w projekcie osoby, które przyjechały do Lublina uczyć się, pracować albo z jeszcze innych powodów; dla których Lublin jest nową ojczyzną, chcianą czy niechcianą, ukochaną lub mniej i chcą podzielić się swoją historią.

Na warsztat/spotkanie prowadzone w językach polskim i angielskim zapraszają Joanna Lewicka, Katarzyna Tadeusz i Wicki Kalaitzi.

Harmonogram:
10.02-10.03 – zgłoszenia do udziału w projekcie na adres: kattade@gmail.com
17-20.03 – warsztat, godz. 16:00-20:00
21.03 – (cały dzień) przygotowanie do pokazów, godz. 17:00 pokaz I; godz. 19:00 pokaz II

scenariusz, reżyseria: Joanna Lewicka; koordynacja projektu, warsztaty: Katarzyna Tadeusz, Marta Góźdź, Wicki Kalaitzi; dźwięk i wideo: Maciej Połynko; opieka techniczna: Centrum Kultury w Lublinie; uczestniczy warsztatów: studenci, migranci zarobkowi, obcokrajowcy przebywający w Lublinie, współcześni nomadzi, artyści.

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl