„Rozmównica” Polskiego Teatru Tańca z udziałem LTT

Polecamy specjalną odsłonę cyklu „rozmównica” Polskiego Teatru Tańca pt. „Taniec widzów”, której gościem był m.in. Konrad Kurowski – producent i menedżer Lubelskiego Teatru Tańca.

Główne tematy rozmowy dotyczyły budowania publiczności tańca współczesnego i baletu klasycznego, badań publiczności, metod budzenia zainteresowania sztuką tańca oraz – w kontekście aktualnej sytuacji na świecie – wpływu pandemii na zachowania odbiorców kultury. Rozmówcy przyjrzeli się publiczności tańca współczesnego – próbowali opisać, jaka jest i co przyciąga ją na spektakle tańca. Dyskusja dotyczyła także słuchania i angażowania widza, czyli sposobów, jakie stosują zespoły i instytucje, aby rozwijać i aktywizować swoją widownię.

Zobacz całą rozmowę

Do rozmowy Polski Teatr Tańca zaprosił: Joannę Leśnierowską – dramaturg, krytyczkę, kuratorkę tańca i performerkę; Joannę Szymajdę, kierowniczkę baletu Opery Wrocławskiej, krytyczkę, doktor nauk humanistycznych oraz Konrada Kurowskiego – producenta i menadżera Lubelskiego Teatru Tańca, współorganizatora Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie, współzałożyciela Polskiej Sieci Tańca, reprezentującego Lubelski Teatr Tańca – wraz z Anną Kalitą – w Aerowaves, europejskiej sieci domów tańca. Rozmowę moderowali Agnieszka Jachym i Robert Chodyła.

Rozmównica pt. „Taniec widza” odbywa się w ramach projektu CLASH! When classic and contemporary dance collide and new forms emerge, współfinansowanego z unijnego programu Kreatywna Europa.