Przestrzenie Sztuki/Teatr

Teatralne Przestrzenie Sztuki otworzą sezon festiwali plenerowych w Lublinie

Dziś na zaproszenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego i Centrum Kultury w Lublinie, lubelskiego koordynatora teatralnych Przestrzeni Sztuki, spotkali się reprezentanci lubelskich teatrów, aby potwierdzić swój udział i propozycje programowe.

Cieszymy się, że w tym roku są już z nami Teatr Stary w Lublinie, Teatr im. Juliusza Osterwy, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Teatr Muzyczny w Lublinie oraz Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Oczywiście nie zabraknie teatrów zrzeszonych w Centrum Kultury w Lublinie.
Już wkrótce ujawnimy pierwsze punkty programu, a pod koniec czerwca ponownie spotkamy się na najlepszych plenerowych widowiskach.

We wrześniu 2020 roku w Lublinie udało się z sukcesem zainaugurować projekt Przestrzeni Sztuki Teatr:

• 4 pełne dni prezentacji spektakli plenerowych
kilkanaście tysięcy widzów wydarzeń na żywo
15 spektakli dla każdej z grup wiekowych – dzieci, młodzieży i dorosłych
• w tym 3 premiery
250 artystów, realizatorów, reżyserów, techników sceny zaangażowanych w projekt
• nowatorskie badania publiczności
• bezpieczne wydarzenia organizowane w pełnym reżimie sanitarnym w przestrzeni miasta
niebywała radość z powrotu teatru