Zmarła Zofia Jakubowska – założycielka Zespołu Tanecznego RYTM

Z przykrością informujemy, że zmarła Zofia Jakubowska – założycielka i choreograf Zespołu Tanecznego RYTM.

Zofia Jakubowska była absolwentką Akademii Rolniczej. Wiele lat tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. W 1991 roku powołała Zespół Taneczny „Rytm”, przez który przewinęło się blisko 2000 dzieci. Zespół zdobywał pierwsze nagrody na festiwalach i często występował na koncertach charytatywnych.
Zofia Jakubowska w swojej pracy wspomagała wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, które bardzo często właśnie w Zespole Tanecznym „Rytm” lub „Kropeczki” rozpoczynały swoją przygodę z tańcem. Dzięki pracy Pani Zosi kilka pokoleń uwrażliwiło się na ruch i muzykę poprzez kształtowanie swoich umiejętności tanecznych, choreograficznych i artystycznych. Pani Zosia zawsze dbała nie tylko o aktywność fizyczną swoich podopiecznych, ale też o kształtowanie nawyku aktywnego uczestniczenia w kulturze. W 2017 roku otrzymała Nagrodę okolicznościową Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w dziedzinie twórczości i upowszechniania kultury.

Rodzinie i bliskim Pani Zosi składamy szczere wyrazy współczucia.