Taniec/Teatr

5 dni z teatrem tańca!

Przed nami 5 wyjątkowych spektakli oraz spacer performatywny. Realizacje zobaczymy w ramach Tanecznych Przestrzeni Sztuki oraz Polskiej Sieci Tańca.

Spektakl „Cornerstone” to ascetyczny pejzaż, złożony z niewzruszonej w swej stabilności formy – kamienia, który trwa w płynącym czasie tego świata. W produkcji „Manhattan” twórczynie będą próbować znaleźć odpowiedź na pytanie Czy człowiek jest w stanie powstrzymać się przed użyciem tego, co wyprodukować potrafi?. W programie znalazł się także spektakl dla młodszych widzów – „Alicja w krainie czarów” Kieleckiego Teatru Tańca, który ukazuje podróż tytułowej bohaterki po krainie sennych wyobrażeń. „Carme(n)love” to opowieść o prawdziwej femme fatale – złej, okrutnej i wolnej. Z kolei „Intercepted/Przechwycone” porusza temat spełnienia, samorealizacji i drogi do celu, jakim są nasze marzenia, idee i pasje. Zapraszamy także na warsztat „Botanic body” z Magdą Jędrą, podczas którego zaproponuje uczestnikom kilka prostych ćwiczeń percepcyjnych.

PROGRAM:

29.05, godz. 18:00 – Cornerstone

30.05, godz. 10:30, 12:30 – Botanic body – oprowadzanie performatywne

31.05, godz. 18:00Manhattan

1.06, godz. 18:00Alicja w krainie czarów

2.06, godz. 18:00Carme(n)love / Intercepted/Przechwycone

Bilety na spektakle dostępne są w kasie Centrum Kultury lub online.
Kasa czynna w maju we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00 oraz godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.