Przestrzenie Sztuki/Taniec

Przestrzenie Sztuki: wyniki open call

Z wielką radością dzielimy się wynikami 3 open call, które ogłosiliśmy w ramach Przestrzenie Sztuki Lublin w czerwcu. Wybrane projekty będą realizowane do grudnia 2021.

W ramach konkursu na „Rezydencję artystyczną dla tancerzy i choreografów” wybrano projekt „Czerwona Wieża”.
W grupie artystów biorących udział w rezydencji znaleźli się:

– Daria Szymańska
– Maria Kuśmierska
– Anna Petrenko
– Maja Kaczor
– Pimon Lekler
– Julianna Kamila Siedler-Smuga
– Piotr Maciej Papierski.

„Rezydencja artystyczna dla tancerzy i choreografów” : napłynęło 12 zgłoszeń, z czego 6 nie spełniało wymogów formalnych.

W ramach konkursu na „Projekt artystyczny – mini granty ” wybrano 5 projektów następujących osób:

– Sandra Czaplicka – projekt „Antyteza” – wystawa prac fotograficznych
– Marysia Micek – etiuda taneczna
– Emilia Osińska-Marczak- spektakl „Granica”
autorstwa Justyny Ćwiklińskiej
– Anna Puzio – projekt „O!”
– Agata Wiedro – krótkometrażowy film taneczny o roboczym tytule: “Teraz”

„Projekt artystyczny – mini granty” : napłynęło 17 zgłoszeń, z czego 1 nie spełniał wymogów formalnych.

W ramach konkursu „Wypowiedź o tańcu” wybrano projekt Anny Łapińskiej.
„Wypowiedź o tańcu”: napłynęło 7 zgłoszeń.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.
Informacje o rozwoju wszystkich projektów, które otrzymały wsparcie w ramach działalności Przestrzenie Sztuki Lublin w tym roku, dostępne będą w zakładce Aktualności.

Wszystkie konkursy odbywają się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.