Festiwal/Taniec/Teatr

TanzTheater Wuppertal Pina Bausch na 25. Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca

Niecały miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia jubileuszowej edycji jednego z najstarszych i największych festiwali tańca współczesnego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Niezwykłe okoliczności są okazją do zaproszenia niezwykłych gości, którzy znajdą się w wyjątkowym programie festiwalu.

25. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, które odbędą się w dniach 10-21 listopada 2021 roku w Lublinie, poświęcone będą prezentacji szerokiej gamy artystów tańca z Polski i świata ze szczególnym uwzględnieniem niemieckiej sceny tanecznej. Program rozpocznie premiera gospodarzy – Lubelskiego Teatru Tańca „W moim początku jest mój kres” w reżyserii Joanny Lewickiej. Spektakl powstał przy okazji świętowania dwudziestolecia teatru. Jubileuszowa edycja festiwalu zakończy się prezentacjami ikony niemieckiego, ale także światowego teatru tańca – TanzTheater Wuppertal Pina Bausch.

W dniach 19, 20, 21 listopada spektakl „Kontakthof – Sztuka Piny Bausch” w ich wykonaniu będzie do obejrzenia w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur – partnera wydarzenia. Będą to jedyne pokazy w Polsce tej niekwestionowanej gwiazdy tańca, która gościła ostatnio w naszym kraju 10 lat temu. Każdy ich występ na świecie to wyczekiwane wydarzenie.

Kontakthof – Sztuka Piny Bausch – sprawdź szczegóły dotyczące spektaklu

• Scena ze spektaklu teatru tańca. Grupa elegancko ubranych kobiet i mężczyzn idzie w jednym rzędzie. Wszyscy wykonują ten sam gest, unoszą w górę ręce.
  • Scena z przedstawienia teatru tańca. Kobiety w koktajlowych sukienkach podskakują przy ścianie. Naprzeciw nich w dwóch rzędach krzeseł siedzą mężczyźni w garniturach. Przyjmują ekspresyjne pozy.
  • Mężczyzna niesie na rękach kobietę, która zemdlała. Wokół pary zgromadzili się elegancko ubrani mężczyźni. Ich miny wyrażają zmartwienie.

Pełny program jubileuszowej edycji festiwalu dostępny tutaj.
Zaglądajcie na ck.lublin.pl oraz mstt.pl.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online.
Bilety na spektakl „Kontakthof – Sztuka Piny Bausch” dostępne w kasie Centrum Kultury, w kasie Centrum Spotkania Kultur, na cklublin.bilety24.pl oraz bilety.spotkaniakultur.com.