Centrum Kultury w Lublinie z nominacjami do „Strzał 2021”

Rozpoczęło się głosowanie na najciekawsze wydarzenie kultury „Strzały 2021”. Bardzo się cieszymy, że w dziesiątce nominowanych znalazły się aż 3 wydarzenia współorganizowane przez Centrum Kultury w Lublinie.

Wśród nominowanych w plebiscycie Gazety Wyborczej znalazły się:

Demakijaż – 6. Festiwal Kina Kobiet
Podczas tegorocznej edycji Demakijażu – Festiwalu Kina Kobiet, za pośrednictwem filmów, spotkań i koncertów zastanawialiśmy się nad tematem seksualności. Zwróciliśmy uwagę na te jej formy, które wymykają się patriarchalnym kliszom, zwróciliśmy również uwagę na zjawiska, które były wynikiem pandemii.

25. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Pomiędzy występem światowej gwiazdy Tanztheater Wuppertal Pina Bausch w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a najnowszą premierą LTT zrealizowaną razem z Joanną Lewicką, zaprezentowaliśmy to, co najciekawsze w tańcu w Polsce oraz na świecie.

Wystawa „Wieża Bab2” w Galerii Białej
Wystawa podejmowała tematykę kobiecej egzystencji — jej społecznych, kulturowych i mentalnych uwikłań. Zaprezentowaliśmy różnorodność wypowiedzi języka sztuki wizualnej. Pojawiły się odniesienia do czasu obecnego, wyrażane przez wybrane twórczynie w różnorakich mediach i dyscyplinach artystycznych.

Głosowanie na „Strzały 2021” potrwa do 10 kwietnia. Swoje głosy można oddawać na stronie: lublin.wyborcza.pl.

• Scena ze spektaklu teatru tańca. Grupa elegancko ubranych kobiet i mężczyzn idzie w jednym rzędzie. Wszyscy wykonują ten sam gest, unoszą w górę ręce.
  • Zdjęcie. beżówa ściana, na niej dwa obrazy. Jeden przedstawia patrzących na siebie mężczyznę i kobietę. Nad nimi drukowanymi literami napis: Nigdy nie będziesz szła sama. Tło jest niebieskie. Drugi obraz przedstawia kobieca postać bez twarzy w białych szatach i welonie. Część szaty jest zaplamiona czerwoną barwą, przypomina to rozlewająca się krew. Za postacią znajduje się wielki budynek z kolumnami.
  • Zdjęcie. Z ciemności wyłaniają się twarze dwóch osób, mężczyzny i kobiety. Są blisko siebie. Usta i paznokcie mają pomalowane na intensywny, czerwony kolor.