Za nami spotkanie władz miasta ze środowiskiem kultury

22 marca w Centrum Kultury w Lublinie odbyło się spotkanie władz Miasta Lublin, środowiska kultury oraz organizacji pozarządowych z Homo Faber na czele.

• Grupa ludzi siedzi na krzesłach wokół czarnego stolika. Za nimi znajduje się ekran, na którym wyświetla się niebiesko-żółta grafika z napisem www.spilnakultura.pl.
  • Zdjęcie. Kobieta w krótkich kręconych włosach i okularach stoi na tle białego ekranu. Mówi do mikrofonu.
  • Zdjęcie. Wnętrze Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie. Widownia jest wypełniona ludźmi.
  • Mezczyzna w garniturze i okualarach siedzi na krześle. Mówi do mikrofonu. obok niego siedzi kobieta.
  • Zdjęcie. Mężczyzna ubrany na czarno mówi do mikrofonu. Jedną ręką na ekran z kolorową grafika i napisem: Festiwal Familijny. Edycja polsko-ukraińska.
  • Zdjęcie. Kobieta w okularach siedzi na widowni. W rękach trzyma telefon.

Celem spotkania było omówienie bieżącej sytuacji oraz rozmowa na temat przyszłych działań kulturalnych włączających nowych mieszkańców i mieszkanki przybywające z Ukrainy do życia społecznego w Lublinie.

Przedstawiliśmy ideę projektu Spilna Kultura oraz zaprosiliśmy do udziału w nim wszystkie lubelskie instytucje kultury. Przed nami wiele wspólnych wyzwań.