Zmarła Barbara Luszawska

Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci Barbary Luszawskiej – wieloletniej menadżerki kultury lubelskiej, naszej koleżanki, dla wielu przyjaciółki.

Basia była związana z Centrum Kultury w Lublinie, a wcześniej z Lubelskim Domem Kultury od 1982 roku. Była zaangażowana w wiele projektów, ale w ciągu ostatnich lat to muzyka stała się jej największą miłością. Do 2021 roku zrealizowała 12 edycji autorskiego Lublin Jazz Festiwalu, który jest największym tego typu wydarzeniem w regionie. Była wielką propagatorką jazzu w Lublinie. Dzięki niej ta muzyka rozbrzmiewała w wielu nietypowych miejscach naszego miasta. Ilości pojedynczych koncertów najciekawszych artystów z Polski i zagranicy, które zorganizowała dla lublinian przez te lata, nie da się łatwo zliczyć.

Basia Luszawska była też współinicjatorką i koordynatorką wyjątkowego projektu Land Art Festiwal. Wspólnie z Jarosławem Koziarą zapraszała artystów różnych dyscyplin sztuk wizualnych z całego świata, poszukując nowej formuły dla sztuki ziemi.

Jej rodzinie oraz wszystkim bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym przy ul. Droga Męczenników Majdanka, 20 kwietnia o godz. 10:00.