Dla Dzieci

Twórcy Rezerwatu Dzikich Dzieci z szansą na nagrodę

Izabela Śliwa, Rafał Sadownik i Dominika Krzyżanowska zostali nominowani do corocznych Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury.  Nominacja dotyczy kategorii Upowszechnianie Kultury w 2021 r.

Grupa tworzy pionierską i nowatorską inicjatywę przygodowego placu zabaw „Rezerwat Dzikich Dzieci”. Rekomendacja została im przyznana za dotarcie do finału V międzynarodowego konkursu „Nagrody dla Innowacji w Polityce 2021” w kategorii „jakość życia”, organizowanego przez Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą w Wiedniu, uznanie projektu za najciekawszą inicjatywę w kraju, jako przykład nowoczesnej edukacji podczas Kongresu Animatorów Kultury 2021 oraz zdobycie uznania specjalistów w dziedzinie organizacji przygodowych placów zabaw z Wielkiej Brytanii.

Cieszymy się i kibicujemy!

• Zdjęcie przedstawia dorosłego mężczyznę z brodą w kaszkietówce i małą dziewczynkę w kapeluszu. Dziewczynka po lewej patrzy na mężczyznę, który w tym czasie majsterkuje przy drewnianej konstrukcji

Jednocześnie zapraszamy na tegoroczny sezon w Rezerwacie Dzikich Dzieci, który rozpocznie się już 25 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Rezerwat Dzikich Dzieci to pierwszy w Polsce przygodowy plac zabaw (Adventure Playground) otwierany nieprzerwanie od 2017 roku w Lublinie w sezonie letnim. To miejsce niezwykłe, pozwalające dzieciom rozwijać ich talenty w sposób niedyrektywny i samodzielny. To miejsce, w którym dzieci same decydują co i jak będą robić. Strażnicy i Strażniczki Zabawy strzegą tego żeby zabawa była samodzielnie wybrana, wewnętrznie motywowana i osobiście kierowana czyli w skrócie najlepsza.

Teren Rezerwatu dzieli się na dwie strefy: strefę ścisłą, gdzie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 15 lat oraz strefę buforową – tu zapraszamy Wszystkich, a szczególnie młodsze dzieci z opiekunami.

Pierwsza wizyta dla dzieci od 7 r. ż. wymaga obecności rodzica, by osobiście wypełnić kartę rejestracyjną – w każdym sezonie obowiązuje nowa karta dla dziecka. Nie znajdziesz jej w Internecie. By wejść do strefy ścisłej z narzędziami, dziecko musi mieć ukończone 7 lat!

Grafika. Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czerwono-szare litery. Obok napisu Szkic orła w koronie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.