Przestrzenie Sztuki/Teatr

12. Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”

W dniach 14 – 28 lipca 2022 r. w 14 miastach regionu lubelskiego odbywać się będzie 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”. Miło nam poinformować, że wydarzenia festiwalowe będą odbywały się także w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

Inspiracją dla festiwalowych wydarzeń jest twórczość laureata Literackiej Nagrody Nobla – Icchaka Baszewisa Singera oraz lokalna historia. W programie m.in.: wydarzenia filmowe, teatralne, cyrkowe, taniec, muzyka na żywo, beatbox i fire show, prezentowane przez artystów z Polski, Argentyny, Chile, Czech, Grecji i Izraela. Organizatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie.

W tym roku festiwal, realizowany od 2011 roku, stanowiący atrakcję artystyczną i turystyczną odwiedzi następujące miejscowości: Bychawa, Kraśnik, Lubartów, Piaski, Kock, Łęczna, Janów Lubelski, Szczebrzeszyn, Stary Dzików, Biłgoraj, Józefów, Goraj, Krasnobród, Lublin.

Szczegółowy program oraz więcej informacji o festiwalu dostępne tutaj.

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.