Festiwal/Taniec

26. MSTT: „Motus Mori: Museum” – nabór do projektu

W programie 26. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca znalazł się autorski projekt Niemki – Katji Heitmann: „Motus Mori: Museum”. Aby mogła powstać lubelska wersja spektaklu, choreografka szuka 60 osób z Lublina, które zgodzą się na rozmowę.

Chętni do wzięcia udziału w projekcie nie muszą posiadać doświadczenia tanecznego, nie ma także żadnych ograniczeń wiekowych. Ponadto wszyscy zainteresowani mogą liczyć na pomoc w komunikacji podczas wywiadu, dzięki współpracy z Katedrą Lingwistyki Stosowanej UMCS.

Rozmowa będzie szczególna, bo artystka od kilku lat gromadzi „ruch ludzki”, aby budować swoje archiwum i tworzyć ruchowe dzieła sztuki. Do tej pory w projekcie wzięło udział ponad 1000 osób z trzech krajów: Holandii, Belgii i Niemiec. „Motus Mori: Museum” w Lublinie będzie pierwszą i jak na razie jedyną odsłoną projektu w Polsce. Na podstawie przeprowadzonych wywiadów tancerze i tancerki wykonają osobiste portrety rozmówców. Przez trzy dni (11, 12, 13 listopada), po pięć godzin dziennie będzie je można zobaczyć w Galerii Białej.

Zapisy:
Wywiady będą przeprowadzane w dniach 3 – 7 listopada (godziny do ustalenia po zapisach) w Centrum Kultury w Lublinie.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy pod adresem: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl.
W treści należy napisać kilka słów o sobie i zostawić kontakt.

„Motus Mori: Museum” zobaczymy w Galerii Białej w dniach 11, 12 i 13 listopada.
Więcej szczegółowych informacji o projekcie dostępne tutaj.