Edukacja/Taniec

Coaching Święto Snów – nabór zgłoszeń

Lubelski Teatr Tańca zaprasza choreografów i tancerzy do udziału w 4-dniowym coachingu Święto Snów prowadzonym przez Annę Godowską i Sławomirem Krawczyńskim. Coaching odbędzie się w dniach 29 listopada – 2 grudnia 2022 r. w ramach Programu Przestrzenie Sztuki.

Podczas coachingu zostaną pokazane różne sposoby korzystania z zasobów nieświadomości, która stanowi bogate i fascynujące źródło naszych witalnych mocy. Podążając za impulsami obecnymi w snach, wspomnieniach, wyobrażeniach, fantazjach, a także w doświadczaniu świata i innych ludzi będziemy odkrywać fenomen śnienia. Dzięki tej pracy głębiej poczujemy i zrozumiemy związki pomiędzy ciałem i psychiką oraz sposoby jak te związki wykorzystać w procesie twórczym a także w codziennym życiu. Uczestnicy zapoznają się z metodą pracy ze snami i nieświadomością, którą prowadzący wypracowali w czasie kilkunastoletniej praktyki badawczej i artystycznej. Zapraszamy na niezwykłą podróż w głąb samych siebie.

Anna Godowska
Choreografka, tancerka, pedagog tańca współczesnego, badaczka. Taniec jest dla niej wyjątkową formą ekspresji ludzkiej duchowości, a jednocześnie sposobem na jej zgłębianie. Programową syntezę poszukiwań Godowskiej i Krawczyńskiego stanowi projekt Święto Snów /
The_Rite_of_Dreams_Project, zainicjowany w 2013r. Pierwsza praca w ramach tego projektu, spektakl „Niżyński. Święto snów”, zrealizowany w całości w oparciu o rozwijane przez artystów metody, otrzymał dwie nagrody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas Polskiej Platformy Tańca 2014 w Lublinie: za najlepszy spektakl oraz za najlepsze wykonanie artystyczne. Prace choreograficzne Anny Godowskiej były i są prezentowane na najważniejszych festiwalach w Polsce i na świecie.

Sławomir Krawczyński
Reżyser teatralny, dramatopisarz, scenarzysta, badacz. Z wykształcenia socjolog, absolwent Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Autor ponad dwudziestu sztuk i scenariuszy teatralnych. Czterokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendysta
Komitetu Kinematografii.Spektakle Krawczyńskiego reprezentowały Polską sztukę na licznych festiwalach i prezentacjach za granicą: m.in. w Niemczech, Francji, Brazylii, Litwie, Chorwacji, Hiszpanii, Estonii, Słowacji, Czechach, Węgrzech, Ukrainie, Rumunii, Białorusi, Gruzji,
Armenii.

• Zdjęcie. Mężczyzna w sportowej bluzie znajduje się na plaży. Ma włosy rozwiane przez wiatr. Na czoło ma założone okulary przeciwsłoneczne.
  • Zdjęcie przedstawia kobietę w jasnej koszuli w paski. Kobieta się uśmiecha, jej włosy rozwiewa wiatr. Za nią znajduje się ogrodzona drewnianym płotem łąka, na której stoją dwa żubry.

Zgłoszenie w postaci uzupełnionego formularza on-line prosimy o przysłanie do maksymalnie 24 listopada 2022 r. (każde przesłane zgłoszenie będzie rozpatrywane na bieżąco).

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY Z wybranymi uczestnikami skontaktujemy się do dnia 24 listopada 2022 r. Deklaracja uczestnictwa zakłada udział we wszystkich czterech dniach coachingu. Organizatorzy mogą zaproponować noclegi w terminach 29 listopada -3 grudnia 2022 r. dla uczestników coachingu w pokojach (2, 3-osobowych).

Koszt udziału: 200 zł

Wydarzenie jest realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest wspierany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem lokalnym programu jest Centrum Kultury w Lublinie.