Przestrzenie Sztuki/Teatr

Prezentacje w ramach open call Przestrzeni Sztuki Teatr

Przed nami pierwsze próby otwarte / work in progress w ramach otwartego konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. W grudniu 2022 r. zobaczymy trzy realizacje, których twórcy zakwalifikowali się do II etapu konkursu.

• Zdjęcie. Przedstawia scenę ze spektaklu plenerowego pt. "Afryka Kazika". Mężczyzna w stroju podróżnika siedzi na krześle i gra na bębnie. Zgromadzone wokół niego dzieci klaszczą w dłonie.
  • Zdjęcie. Przedstawia scenę ze spektaklu plenerowego pt. "Afryka Kazika". Mężczyzna w stroju podróżnika stoi przed namiotem i wykonuje gest jakby robił zdjecie. Przed nim siedzą dzieci i przyglądają się temu, co robi.
  • Zdjęcie. Scena z plenerowego spektaklu. Między drzewami soi mężczyzna, który trzyma przed sobą rower. Wokół mężczyzny zgromadzone są dzieci, które pozują do zdjęcia.
  • Grafika. Jasnoniebieskie tło, a na nim biała sylwetka mężczyzny. W okrągłym, białym polu napis Open call.

Harmonogram pokazów:

8 grudnia / czwartek
godz. 19:30 – „Pogłosy” Wita Szostaka – pokaz otwarty / Sala prób nr 3

10 grudnia / sobota
godz. 12:00 – Teatr Czytelni Dramatu: „Afryka Kazika” – otwarty pokaz work-in-progress / Sala Czarna
godz. 16:00 – Teatr Czytelni Dramatu: „Afryka Kazika” [UA] – otwarty pokaz work-in-progress / Sala Czarna

12 grudnia / poniedziałek
godz. 18:00 – Amatorski Teatr Towarzyski: „On i ona – relacje” – próba otwarta / Sala Czarna

Jako pierwszą zobaczymy realizację sceniczną sztuki „Pogłosy” Wita Szostaka. Prezentowany monodram z muzyką na żywo jest próbą uchwycenia metaforyki artysty. Opowieść toczy się wokół takich pojęć jak utrata, pożegnanie, pamięć i prawda, a każde z nich tworzy bardzo osobisty punkt widzenia.

Propozycja dla młodszych widzów to „Afryka Kazika” Teatru Czytelni Dramatu. Spektakl opowiada o przygodach Kazimierza Nowaka – Polaka, który jako pierwszy człowiek na świecie przemierzył całą Afrykę na rowerze, a swoją wyprawę opisał w pamiętnikach.

Z kolei na spektakl „On i ona – relacje” składają się dwie jednoaktówki: „Drugi pokój” Zbigniewa Herberta oraz „Okno” Ireneusza Iredyńskiego. W sztuce zobaczymy aktorów Amatorskiego Teatru Towarzyskiego, który działa przy Stowarzyszeniu „Węglin Północny”.

Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.
Pokazy stanowią próbę otwartą / work in progress w ramach otwartego konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr.
Ich premiery zaplanowane są na 2023 rok.

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.