Przestrzenie Sztuki/Teatr

Kolejny work in progress Przestrzeni Sztuki Teatr

Przed nami kolejna próba otwarta / work in progress w ramach otwartego konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Spektakl „Molowe przypadki” to historia o przyjaźni, samotności, stracie i marzeniach. Mali bohaterowie w sposób czasem komiczny, a czasem tragiczny wprowadzają widzów w świat swoich wielkich dramatów.

A gdyby tak na chwilę przenieść się na dno szafy, gdzie głęboko pod wełnianym swetrem babci żyje ostatni z rodu – Mol Zbyszek? Gdyby włożyć mu sweterek, czapeczkę, nadać charakter, marzenia, uczucia…. I gdyby w życiu tego małego Molika pojawiła się nagle, ni stąd ni z owąd przyjaciółka-Mucha? I gdyby ta Mucha zbierała brudki, smrodki, kłaczki i dużo płakała? I gdyby okazało się, że w tym domu jest jeszcze ktoś! Ktoś bardzo duży! Ze sztuczną szczęką! W kapciach i z klapką na Muchy!? Czy myślicie, że tacy bohaterowie, to dobry materiał na bajkę? Zapewniamy Was, że tak!

Reżyseria i adaptacja tekstu: Marcin Wąsowski Na podstawie opowiadania: „Bajka o starej babci i molu Zbyszku” Maliny Prześlugi
Piosenki: Bartek Kazimierczak
Ilustracja: Małgorzata Piędel
Występują: Basia Szarwiło i Sławoj Czarnota

Data: 29 grudnia 2022 roku
Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie Area Artis
Partner wydarzenia: Chełmski Dom Kultury
Koordynacja projektu: Barbara Szarwiło

Pokaz stanowi próbę otwartą / work in progress w ramach otwartego konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Premiera zaplanowana jest na styczeń 2023 rok. Program Przestrzenie Sztuki Lublin jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.