31. Lubelski Finał WOŚP w Centrum Kultury w Lublinie

Miasto Lublin, jako Europejska Stolica Młodzieży włącza się w organizację lubelskiego Finału akcji. 29 stycznia lubelska młodzież przejmie Centrum Kultury w Lublinie, gdzie przygotowała liczne atrakcje dla mieszkańców chcących włączyć się w tę ogólnopolską akcję.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych. Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na zakup sprzętu umożliwiającego szybką identyfikację bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy.

Wydarzenia w budynku CK wystartują o godz. 13:00. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w koncertach młodzieżowych zespołów działających na lubelskiej scenie muzycznej. Wśród wykonawców, którzy wystąpią w Sali Widowiskowej usłyszymy m.in.: Seeking Dreams – zespół grający hard rocka z elementami elektroniki, alternatywy oraz punku, Swoo High – grupę łączącą soft rocka z brzmieniem bluesowym i akcentami funky czy Monikę Kowalczyk – urodzoną w Lublinie wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę i gitarzystkę. Na scenie wystąpią również Rytm i Melodia Szkoła Muzyczna, Martyna Sabak & Jakub Stasikowski, Bluelife-Art Krystyna Cugowska – Studio Wokalne i Rehabilitacja Głosu oraz Szkoła Tańca UDS.

Zobacz szczegółowy program 31. Lubelskiego Finału WOŚP

Dodatkowo budynek wypełni się pokazami, warsztatami i aktywnościami przygotowanymi dla mieszkańców. Oratorium zmieni się w cyrkową bawialnię, gdzie Fundacja Sztukmistrze przygotuje gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem szarf do akrobatyki powietrznej czy akcesoriów żonglerskich. Prezentowane będą także pokazy cyrkowe, zaś po zmroku przed budynkiem Centrum Kultury odbędzie się fireshow. Z kolei w Wirydarzu powstanie chilloutowa strefa z barwną, świetlną instalacją, która pozwoli odpocząć, posłuchać muzyki i napić się gorących napojów. Podczas wydarzenia zaplanowano także liczne licytacje wspierające zbiórkę WOŚP.

Ponadto dla osób, które podczas Finału WOŚP planują kwestować i wspierać zbiórkę na ulicach Lublina, przez cały dzień będzie udostępniona przestrzeń dla młodych Hej! (przy ul. Peowiaków 11). W środku na wolontariuszy będą czekać ciepłe napoje i przekąski.