9 urodziny Akademii Odkryć Fotograficznych

Serdecznie zapraszamy na 9 urodziny Akademii Odkryć Fotograficznych! 18 lutego 2023 Gościem specjalnym Akademii będzie Marcin Weron.

Część I – PLENEROWA
9:00 – Zbiórka w budynku dworca autobusowego PKS przy Al. Tysiąclecia 6.
9.00 -11.00 – plener fotograficzny „Sami tam nie traficie”- flanerowanie z Darkiem Prażmo
(zbiórka w budynku dworca autobusowego PKS przy Al. Tysiąclecia 6 ), w programie m.in wejście do niedostępnej na co dzień, dawnej synagogi Chewra Nosim (Izba Pamięci Żydów) – ul. Lubartowskiej 10.

Część II- POKAZOWO -WYSTAWOWA
11:00 – Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) Kino CK (1 piętro)
11.00 – 11.20 – Wenecja inaczej – prezentacja Darka Szubińskiego i Maksa Skrzeczkowskiego (prezenty z Lido),
11.20 -11.40 – Pointy po pracy – performatywna prezentacja Agaty Grabałowskiej i Grzegorza Winnickiego,
11.40 -12.00 –  Wolność na Białorusi – rozmowa ze Zmicerem  Waynowskim,
12.00 -12.20 –  Czy fotografia zmieni Świat? – ukraińskie eksploracje Maksa Skrzeczkowskiego,
12.20 – 12.50 – Słodka niespodzianka oraz prezenty od Tomka Sikory i Roberta Pranagala.
12.50 – 14.00 – otwarcie 5 wystaw:.
the REM sleep – Zmicer Waynowski (Hol przy Kinie CK – 1 piętro),
Gimnastyka Wyobraźni – Ewa Gawlik (Hol przy Kinie CK – 1 piętro),
…z tańcem mi do twarzy – Agata Grabałowska, Grzegorz Winnicki (Hol przy Oratorium – parter),
Portrety: Marcin Weron (Hol przy Oratorium – parter),
Pocałunek Wojny – Maks Skrzeczkowski, wystawa w 9 rocznicę agresji Rosji na Ukrainę
(Plac przed Centrum Kultury).
Przygotowanie i realizacja wystawy Idea Studio
14.00 – 15.30 – spotkanie z fenomenalnym i niepokojącym Marcinem Weronem.
15.30 – 16.30 – obiad w Galerii Smaku.

Część III-STUDYJNO-WARSZTATOWA
Na tą część spotkania obowiązują zapisy.
17.00 – 20.00 – Warsztaty Fotografii Studyjnej- prowadzenie Tomasz Nóżka.

Każdemu chętnemu uczestnikowi zostanie wykonany profesjonalny i niepowtarzalny portret. Warto zabrać ze sobą ulubiony strój np.narciarski lub kąpielowy. Można przynieść niecodzienny rekwizyt (kapelusz, gitarę, kajak…)
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, tel. kontaktowy prosimy kierować na: makszkazimierza@tlen.pl

• Zdjęcie przedstawia podwórko. Na murach budynku namalowano mural, który przedstawia tęcze, łakę, rzekę, słońce, kwiaty i baranka, który maluje obraz. Pod ścianą siedzi dwoje ludzi: męzczyzna i kobieta. Są bezdomni. Przed nimi w nieładzie leżą różne przedmioty: kuki, garnki, kawałki drewna, kartony, butelki z wodą.
  • Czarno-białe zdjęcie przedstawia nogi kobiety w butach do tańczenia baletu. Na ziemi leży książka pt. "Czarny łabędź".
  • Czarno-biała fotografia. Przedstawia kordon policjantów.

Marcin Weron jest muzykologiem i kierownikiem produkcji w branży medialnej. Fotografią zajmuje się amatorsko, aby zaspokoić potrzebę twórczej ekspresji. Surowe zdjęcia traktuje jako półfabrykat do tworzenia, tak zwanych przez niego, fotograficznych obrazów. Z połączenia fotografii i grafiki komputerowej wyłaniają się portrety zakrzywionej rzeczywistości. Prace Marcina Werona można oglądać w jego internetowej galerii. Swoje prace pokazywał również na Balans Foto Festiwal w 2019 roku, a w 2020 na Zawiercia na Photo Summer Day i na Rybnickim Festiwalu Fotografii.

Partnerem wydarzenia są TN STUDIO oraz IDEA STUDIO

Partner organizacyjny wystaw Mobilnej Galerii Fotografii