Przejdź do treści
Edukacja/Muzyka/Teatr

Scena Młodych 2023: trwa nabór zgłoszeń

Trwa nabór zgłoszeń do jubileuszowej 45. edycji Sceny Młodych. To konkursowy przegląd zjawisk i zdarzeń amatorskiego ruchu artystycznego Lublina i województwa lubelskiego.

Jubileusz konkursu przypada na rok Europejskiej Stolicy Młodzieży, co dodatkowo czyni tę edycję wyjątkową.

  • Zdjęcie ze spektaklu młodzieżowego. Na czarnym tle widać siedem dziewcząt. Sześć z nich jest ubranych w takie same białe sukienki. Włosy mają zaplecione w warkocze lub podpięte. W centralnym punkcie siedzi dziewczyna z jasnym warkoczem. Jest ubrana w beżowy sweter i czerwone spodnie, w rękach trzyma skrzypce. Pozostałe dziewczęta są skupione wokół niej, pochylają się do niej, słuchają jej.
  • Zdjęcie ze spektaklu młodzieżowego. Na czarnej podłodze i na czarnym tle grupa młodych osób - dziewczęta i chłopcy. Ubrani są w stroje nawiązujące do czasów wojennych. Jest dziewczyna w futrze, dziewczyna w jasnej sukience poniżej kolan, chłopak w bordowych spodniach, skórzanej kurtce i czapce kaszkietówce. Stoją jakby tworzyli mur, wszyscy patrzą na wprost, w jeden punkt.
  • Zdjęcie ze spektaklu młodzieżowego. Na czarnej podłodze i na czarnym tle trójka dziewcząt oraz meble. W centralnej części na złotym fotelu siedzi dziewczyna ubrana w białą sukienką i czarny gorset, ma rude włosy spięte w kok. Wyciąga ręce do dziewcząt, które klęczą po obu stronach. Jedna z nich jest, po lewej stronie, ubrana jest w różowo-beżową sukienkę, ma rude rozpuszczone włosy. Druga, po prawej stronie, jest ubrana w jasnozieloną sukienkę, ma ciemne rozpuszczone włosy. W tle widać stolik na jednej nodze, nakryty serwetą. Na stoliku stoi imbryk i filiżanki.
  • Zdjęcie ze spektaklu młodzieżowego. Na czarnej podłodze i na czarnym tle sześć dziewcząt ubranych w takie same białe sukienki przypominające dawny ubiór panien pracujących na roli. Wszystkie dziewczęta mają włosy zaplecione w warkocze lub podpięte. Dziewczęta śpiewają.

Konkurs popularyzuje oraz prezentuje dorobek młodzieżowych zespołów i solistów, umożliwia wymianę doświadczeń metodycznych osób pracujących z zespołami amatorskimi jak i samych uczestników. W konkursie uczestniczy młodzież w wieku 14-19 lat, działająca w placówkach kultury, oświatowych, wychowawczych oraz zgłaszająca się indywidualnie. Do konkursu przyjmujemy programy artystyczne przygotowane w sezonie 2022/2023, nieprezentowane we wcześniejszych edycjach Sceny Młodych.

W ramach Sceny Młodych zapraszamy do udziału w następujących kategoriach:

Młodość Wyśpiewana [ROZTRZYGNIĘTE]
31 marca – 1 kwietnia
(zgłoszenia do 19 marca)

Młody Teatr
27-29 kwietnia
(zgłoszenia do 16 kwietnia)

Kajet
(zgłoszenia do 16 kwietnia)

Koncert Laureatów i spotkanie uczestników Kajetu / maj 2023

 

W jury tegorocznej edycji zasiądą m.in.:
– Kaja Mianowana (wokalistka muzyki estradowej i dawnej, aktorka musicalowa, wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie),
– Anna Michałowska (wokalistka estradowa, jazzowa, wykładowczyni UMCS w Lublinie),
– Arkadiusz Bagłajewski (literaturoznawca, wykładowca UMCS w Lublinie),
– Daniel Salman (aktor teatralny i telewizyjny).

Laureaci otrzymają nagrody finansowe, a wybrani zaprezentują się podczas Koncert Laureatów.

Organizatorzy zastrzegają prawo do zmiany terminów oraz zasad uczestnictwa w przypadku obostrzeń z powodu sytuacji pandemicznej lub w okolicznościach siły wyższej.

Zobacz regulamin
Młodość Wyśpiewana: karta zgłoszenia
Młodość Wyśpiewana: warunki uczestnictwa
Młody Teatr: karta zgłoszenia
Młody Teatr: warunki uczestnictwa

Konkurs literacki Kajet: karta zgłoszenia
Konkurs literacki Kajet: warunki uczestnictwa

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl