Dla Dzieci/Wizualne

Dzień Dziecka w Galerii Sztuczki: wystawy

Z okazji Dnia Dziecka Pracownia Sztuczka zaprasza grupy zorganizowane na aktywne zwiedzanie dwóch wystaw, które równolegle prezentowane są w galerii.

Wystawa, która rośnie

W Galerii Sztuczki spróbujemy schwytać COŚ, co z dnia na dzień umyka ludzkiemu oku. Nie da się TEGO przyłapać ot tak, a TO ciąglę się dzieje. U ludzi trwa nawet ze dwadzieścia lat, u zwierząt około roku a u roślin dużo dużo krócej albo ciągle. Zapraszamy na wystawę, na której schwytamy ROŚNIĘCIE. W jego łapaniu i obserwacji pomogą nam tacy oto bohaterowie i eksperci tematu: nasiona i rośliny różnych gatunków, chmury deszczowe, słońce, drożdże i przede wszystkim dzieci, bo chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że to właśnie DZIECI są najlepszym dowodem na to, że owo ROŚNIĘCIE istnieje.
Wystawa potrwa na tyle długo, aby dziecięcy eksperci i ekspertki mogli swoje wzrastanie odnotować w centymetrach, a może i w sile.

kuratorki: Iza Śliwa, Dominika Krzyżanowska
ekspert ds. rośnięcia zwłaszcza pomidorów i ogrodnictwa: Cezary Michalec
oprowadzanie: Dorota Monkiewicz

Mikromuzeum Dzieciństwa

Czy wiecie, że zabawki potrafią rozmawiać? Mówią różnymi językami, także „po ludzku”. Skąd o tym wiemy? Chociażby z bajek, ale mamy też dużo lepiej sprawdzone źródło. Naszą informatorką jest znana na całym wszechświecie kolekcjonerka osobliwych przedmiotów, kustoszka muzeum dzieciństwa – Zbierella Szukajdzińska. To ona przed każdą Waszą wizytą przychodzi do Mikromuzeum pod osłoną nocy i odbiera od zabawek muzealnych kolejny Manifest do dzieci, który i tym razem chętnie Wam wyjawi.
Tym razem warsztaty dotyczyć będą szczęścia – poznamy Darumkę, zjemy gorzką czekoladę. Resztę Zbierella opowie Wam na miejscu.

prowadzenie: Zbierella Szukajdzińskia – kustoszka Mikromuzeum Dzieciństwa
koncepcja Mikromuzeum Dzieciństwa: Iza Śliwa
koncepcja warsztatów i postaci: Dominika Krzyżanowska

Terminy i miejsce: Galeria Sztuczki, 1 i 2 czerwca
Kategoria wiekowa: 3-10 lat
Bilety: 5 zł/os.
Zapisy na godziny poranne (do ustalenia z opiekunami grup) pod adresem: sztuczka@ck.lublin.pl
Zapisy prowadzone są tylko dla grup zorganizowanych.

• Ujęcie z góry. Zdjęcie przedstawia kilka emaliowanych misek, różnej wielkości, w których jest niebieski i zielony płyn. Za miskami stoją metalowe doniczki z zielonymi roślinami.
  • Zdjęcie przedstawia zbliżenie na niebieski płyn w białej, emaliowanej misce. Na powierzchni cieczy ukształtowały się małe bąbelki powietrza.
  • Zdjęcie. Kobieta w niebieskim płaszczu, okularach i meloniku pokazuje coś dziewczynkom w trakcie warsztatu.