„Animacja kultury. NieAntologia” – nowa publikacja CK

Przedstawiamy Państwu bezpłatną publikację „Animacja kultury. NieAntologia”. Została opracowana w ramach przygotowań do NieKongresu Animatorów Kultury, który odbył się Lublinie w dniach 1–3 lipca 2021 roku, a wydana przez Centrum Kultury w Lublinie w roku Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Czym jest „NieAntologia”? Wyjaśnia to redaktor Marcin Skrzypek: jest to wybór tekstów, które ukształtowały jej redaktorów i redaktorki. Tekstów akademickich i publicystycznych, długich i drobnych, poważnych i lekkich, nudnych i fascynujących – jak to w życiu. Tekstów, których nie mogliśmy pominąć, bo one nas ukształtowały i dlatego chcemy się nimi podzielić, by przeczytali je wszyscy zajmujący się animacją kultury w Polsce. Jest więc to nasza historia o animacji kultury, z konieczności nieco osobista, ale którą możecie potraktować jako zaproszenie do podzielenia się własnymi historiami.

„Animacja kultury. NieAntologia” – pobierz publikację

Zapraszamy do lektury.