Teatr

Mocny sezon teatralny

Wrzesień w Centrum Kultury to początek mocnego sezonu teatralnego. Przed nami 3 premiery z kilkunastu zaplanowanych na wrzesień – grudzień 2023!

Na zdjęciu znajdują się mężczyzna i kobieta. On nie ma na sobie koszulki, ona ubrana jest w czarną, postrzępioną sukienkę, ma czarne włosy. On lekko dotyka jej twarzy. Patrzą sobie w oczy.

PROGRAM WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK 2023:

14.09 / czwartek
godz. 18:00 – Teatr Seniora „Fredro RoCK” [PREMIERA] / Przestrzenie Sztuki Teatr /  Sala Czarna

15.09 / piątek
godz. 18:00 – Teatr Seniora „Fredro RoCK” / Przestrzenie Sztuki Teatr /  Sala Czarna

18.09 / poniedziałek
godz. 19:00 – Scena InVitro „Margules. Nieobecność” + spotkanie z twórcami / Sala Widowiskowa

29.09 / piątek
godz. 18:00 – Fundacja Sztukmistrze „Anthelia – Journey of Light” [Open Call Przestrzenie Sztuki Teatr, PREMIERA]  / Centrum Spotkania Kultur

29.09 / piątek
godz. 19:00 – neTTheatre / Entheos „Popiół” [PREMIERA] /  Przestrzenie Sztuki Teatr / Sala Czarna

30.09 / sobota
godz. 17:00 – Fundacja Sztukmistrze „Anthelia – Journey of Light” [Open call Przestrzenie Sztuki Teatr] / Centrum Spotkania Kultur

30.09 / sobota
godz. 19:00 – neTTheatre / Entheos „Popiół” / Przestrzenie Sztuki Teatr /  Sala Czarna

1.10 / niedziela

9-30.10
28. Konfrontacje Teatralne – zobacz pełny program festiwalu

• Zdjęcie przedstawia szare maski wykonane w stylu antycznym. Maski leżą ustawione w rzędzie. Tło jest czarne, jednolite.
  • Zdjęcie przedstawia kobietę w białej sukience i ze scenicznym makijażem. Kobieta ma zamknięte oczy i unosi do góry ręce.
  • Zdjęcie ze spektaklu. Przedstawia aktorów w pomarańczowych koszulach, którzy stoją między rzędami pustej widowni.
  • Zdjęcie przedstawia grupę seniorów. Kobiety są ubrane w długie sukienki, natomiast mężczyzna, który stoi na środku ma na sobie kostium pirata i celuje z pistoletu.
  • Na zdjęciu znajduje się kobieta w czerwonym kostiumie. Ma długie brązowe włosy, jej ciało jest napięte, ma ugięte kolana, przymknięte oczy, a twarz wykrzywiona jest w grymasie.

Już w połowie września na scenie Sali Czarnej zobaczymy premierowy spektakl w reżyserii Michała Zgieta pt. „Fredro RoCK”. To jedyna w swoim rodzaju kompilacja najciekawszych tekstów polskiego mistrza komedii – Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Seniora, w rytm klasycznych rockowych hitów! Na deski CK powróci także sztuka Sceny InVitro poświęcona wielkiemu reformatorowi teatru, czyli „Margules. Nieobecność”. Spektakl Łukasza Witt-Michałowskiego to transgresyjne spotkanie z nieżyjącym już reżyserem, rozgrywające się w noc meksykańskich zmarłych. Kolejną premierą będzie impresjonistyczny spektakl cyrku współczesnego Fundacji Sztukmistrze, w którym artyści eksplorują przestrzeń między światłem, ciemnością oraz cieniem. Nie zabraknie arkobatyki powietrznej, akro-dance czy manipulacji rekwizytami. Z kolei młodzi badacze teatru w najnowszej sztuce grupy Entheos i neTTheatre zatytułowanej „Popiół” zaprezentują seans radykalnej ekspresji ciała i głosu, wywiedzionych z antycznych praktyk aktorskich i japońskiego tańca butoh. Spektakl ten powstał na podstawie „Ifigenii w Aulidzie”, „Elektry” i „Orestesa” Eurypidesa.

BILETY:

Dostępne w kasie CK oraz online.

Kasa CK jest czynna na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

tel. 81 466 61 40 oraz 728 474 209