Przejdź do treści

Polska Platforma Tańca 2024: Wyniki etapu preselekcji

Spektakle Centrum Kultury w Lublinie znalazły się na liście spektakli zakwalifikowanych do udziału w selekcji finalnej Polskiej Platformy Tańca 2024.

  • Zdjęcie. Scena ze spektaklu teatru tańca "W moim początku jest mój kres". Na środku sceny stoi kobieta. Druga kobieta i mężczyzna szarpią ja za ręce. Na podłodze i ścianach odbijają się projekcje liter.
  • Zdjęcie. Zbliżenie na mężczyznę, wypina do przodu pierś, ma zamknięte oczy i skupiony wyraz twarzy.
  • Czarno-biała fotografia. Scena. Po prawej stronie stoi mężczyzna. Ma bose stopy, czarne długie spodnie i szarą koszulkę na ramiączkach. Stoi przodem. Ręce ma uniesione na boki. Patrzy w lewą stronę. Po lewej stronie sceny ułożona jest mała wieża z kilku kamieni.
  • Scena ze spektaklu teatru tańca. Mężczyzna w ciemnym ubraniu leży na podłodze. Mężczyzna w jasnym ubraniu rysuje zarys leżącego kredą.
  • Trzy osoby ubrane na czarno w ostrym świetle, które daje odbicie ich postaci z tyłu. Kobieta z prawej stoi z podniesioną ręką, mężczyzna pośrodku kuca z kolanami na zewnątrz, uniesioną jednym ramieniem, druga ręka chwytając się za łokieć. Kobieta po lewej siedzi z uniesioną jedną ręką do góry.
  • Czarno-biała fotografia. Kobieta ubrana w jasny strój z kapturem na głowie stoi pośród wysokich zarośli i traw. Ręce ma uniesione do góry, jej twarz zasłaniają długie rozpuszczone włosy.

„W moim początku jest mój kres” Lubelskiego Teatru Tańca znalazł się w gronie 30 spektakli wybranych w preselekcji do Polskiej Platformy Tańca 2024. Cieszymy się tym bardziej, ponieważ część ze spektakli, która również znalazła się w tym zacnym gronie, to współprodukcje Centrum Kultury w Lublinie. Wszystkim twórcom gratulujemy!

Pozostałe spektakle:
Dominik Więcek, „Café Müller”
Mikołaj Karczewski, „Cornerstone”
Janusz Orlik, „III Symfonia”
Jacek Przybyłowicz, „Humani Corporis Fabrica”
Magda Jędra, „Złe ziele”
Daniela Komędera-Miśkiewicz, „Sticky Fingers Club”

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl