Przestrzenie Sztuki/Teatr/Warsztaty

Warsztaty tworzenia kostiumów teatralnych z Martą Góźdź Elbruzdą

Już 20 września startują warsztaty z tworzenia kostiumów teatralnych z doświadczoną kostiumografką Martą Góźdź (El Bruzdą).

Warsztaty obejmują projektowanie kostiumu oraz jego wykonanie. Każdy uczestnik może przyjść z własnym pomysłem lub skorzystać z gotowych propozycji.

Warsztaty rozpoczną się 20 września o godz. 18:00 i potrwają do 27 września.
Przed nami łącznie 5 spotkań po 3h. Liczba miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mail: warsztaty.nabor@ck.lublin.pl.

Marta Góźdź (El Bruzda) (ur. 1977) jest z wykształcenia filozofką i projektantką odzieży. Jej fascynacja teatrem rozpoczęła się w trakcie studiów, gdy występowała na scenach teatrów amatorskich. Jako kostiumografka zadebiutowała w 2007 roku spektaklem Pool (No water) w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego. Od tamtej pory stworzyła kostiumy do takich spektakli jak: Zwierzątka małe zwierzenia, Kukła. Księga blasku, Ala ma sen, Kryjówka, Panna Nikt, Burza i scenografie do spektakli jak: Bieguny, Znak Jonasza, Pudełko, Requiem, Dybbuk Pawła Passiniego. Współpracowała także przy wielu produkcjach Teatru Centralnego w Lublinie, dla którego tworzyła kostiumy. W 2010 roku otrzymała nagrodę w konkursie Off Fashion w Kielcach za kolekcję El sueno de la raison, a w 2013 roku pierwszą nagrodę na festiwalu scenografów i kostiumografów Vizuart 2013 w Rzeszowie za kostiumy do spektaklu Bracia Karamazow w reżyserii Janusza Opryńskiego oraz za spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle w lubelskim Teatrze Starym (reż. Joanna Lewicka).

Zadanie jest realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie.