Przestrzenie Sztuki/Teatr

POK Dom Chemika: Zaduszki Poetyckie

Zapraszamy na widowisko plenerowe oparte na tekstach poetyckich i fragmentach dziennika zmarłej w tym roku Małgorzaty Klinkosch – puławskiej poetki, animatorki kultury, harcerki, pracownika Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

Spektakl opowiada o zachwycie poetki nad światem i pragnieniu życia pomimo choroby. Poezja Małgorzaty Klinkosch jest hołdem dla życia, a nasz spektakl jest hołdem dla jej twórczości i jej osoby. W projekcie bierze udział około 40 młodych artystów z puławskich szkół średnich – członków teatru SPUT², grupy ogniowej Fire not Fire, Zespołu Baletowego Etiuda oraz wokaliści pracujący pod kierunkiem pana Zbigniewa Jonaka.
Pracę nad spektaklem poprzedził cykl warsztatów teatralnych i fire-show. Scenografię do spektaklu opracowała i przygotowała Paulina Zielińska.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie.