Przestrzenie Sztuki/Teatr/Warsztaty

Warsztaty aktorskie dla seniorów

Zapraszamy na otwarty warsztat teatralny dla seniorek i seniorów, którzy mają czas na opowiadanie swoich historii.

To spotkanie, podczas którego wszystko może się wydarzyć. To jak w warsztacie, w którym nie trzeba mieć narzędzi i wszystko jest zrobione. To jak w legendzie o miłości Słońca do Księżyca, w której kamień skrywa człowieka. A naszyjnik to początek tej miłości.

Przynieście swoje zdjęcia. Przypomnijcie sobie wszystko to, co jeszcze niezrobione lub niespełnione. Ułożymy z tego księgę wspomnień i pewnie coś więcej. Pomogę w tym składaniu.
Zapraszam na warsztat z historii wiązanych, oparty na wszystkich technikach, które znam i które zaprezentuję uczestnikom i uczestniczkom tego spotkania. Finałem będzie spektakl z naszych wspólnych opowieści.

Przemysław Buksiński

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada na adres: warsztaty.nabor@ck.lublin.pl oraz pod nr telefonu 602 138 672.

Termin realizacji warsztatów:
4-8 grudnia 2023 / codziennie w godzinach 10:00-13:00 / Sala prób nr 2

Pokaz finałowy:
10 grudnia / godz. 17:00

Sylwetka prowadzącego:
Przemysław Buksiński – Aktor, animator, organizator działań artystycznych i performatywnych. Wykładowca Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Prezes Fundacji Poławiacze Pereł Improv Teatr. Specjalizuje się w technikach i metodach teatralnych. Z Teatrem Pinokio w Łodzi, Teatrem Poddańczym w Białymstoku i Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu współtworzył projekty dla lokalnych społeczności wykluczonych artystycznie m.in. „Bramaturgia”, „Wjeżdżamy w bramy”, „Luftujemy podwórka”. Realizuje projekty łączące historię miejsc i ludzi z technikami improwizacji teatralnej: „ImprOpowieści Lubelskie i Dominikańskie”, „Legendy Dawnego Miasta”. Instruktor kultury żywego słowa i laureat w Ogólnopolskich Konkursach Recytatorskich. Jako aktor współpracuje z reżyserami teatralnymi takimi jak Łukasz Witt-Michałowski, Paweł Passini, Jerzy Satanowski, Joanna Lewicka. Improwizacji teatralnej uczył się od kanadyjskiej grupy Uncolled for Improv. Założył jedną z pierwszych grup impro w Polsce No Potatoes. Założyciel grupy Poławiacze Pereł Improv Teatr, która realizuje projekty teatralne o historii miast m.in. „Legenda o Czarciej Łapie”, „Lublin Stolica” oraz organizuje szkolenia dla firm i instytucji kultury z technik improwizacji praktycznej i scenicznej.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie.