Festiwal

Festiwal Kultury Buddyjskiej: Przestrzeń Umysłu

Zapraszamy na Festiwal Kultury Buddyjskiej: Przestrzeń Umysłu, który odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie w dniach 13-21.04.2024.

Festiwale „Przestrzeń Umysłu” co roku odbywają się w wielu miastach Polski. Jest to okazja, aby bliżej zapoznać się z ginącą kulturą buddyzmu tybetańskiego oraz zdobyć rzetelne informacje i praktyczną wiedzę na temat nauk Buddyzmu Diamentowej Drogi.

PROGRAM:
7.04-27.04 / niedziela / plac przed Centrum Kultury
Wystawa plenerowa „Stupy – drogowskazy do oświecenia”

Wystawa fotograficzna „Stupy – drogowskazy do Oświecenia”, to przepiękna, głęboko inspirująca prezentacja zdjęć stup tybetańskich z różnych zakątków świata. Plansze tekstowe zawierają bogatą wiedzę na temat symboliki i znaczenia stupy w jej różnorodnych formach. Wystawa jest również świetną okazją do zapoznania się z wyjaśnieniami dotyczącymi zasad budowy tych form architektonicznych.

13.04 / sobota /godz. 17:00 / Sala Czarna / wstęp wolny
Wykład Buddyjskiego nauczyciela, Marka Witka pt. „Buddyzm na Zachodzie”

14.04 / niedziela / godz. 13:00 / Buddyjski Ośrodek Medytacyjny, ul. Narutowicza 30/3 / wstęp wolny
Wykład Buddyjskiego nauczyciela, Marka Witka pt. „Medytacja”

17.04 / środa / godz. 18:00/ Buddyjski Ośrodek Medytacyjny, ul. Narutowicza 30/3 / wstęp wolny
Warsztaty medytacyjne

20.04 / sobota / godz. 16:00 / Kino CK / wstęp wolny
Hannah. Nieznana historia buddyzmu

To niezwykła i pełna przygód filmowa podróż, której bohaterką jest Hannah Nydahl – dzięki niej buddyzm tybetański stał się znany na Zachodzie. Sercem tej opowieści jest przepiękna historia miłosna, która rozpoczyna się w hippisowskich czasach w Kopenhadze w latach 60. XX w.

21.04 / niedziela / godz. 13:00 / Sala 105a / wstęp wolny
Wykład Buddyjskiego nauczyciela, Adama Jankiewicza pt. „Buddyzm w życiu codziennym”