Przejdź do treści
Teatr

Scena w kwietniu

8 tytułów, które zobaczymy w kwietniu pozwoli nam przenieść się do świata sztuki dramatycznej. Zapraszamy do Teatru!

Teatralny kwiecień w Centrum Kultury w Lublinie zaczynamy od Teatru Seniora. „Chłopcy – dramat z życia sfer starszych” to ciepła, pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności. Spektakl jest oparty na tekście sztuki Stanisława Grochowiaka. Inspirację dziełami klasyków znajdziemy w „Nieposkromieniu”. Przedstawienie powstało na podstawie „Poskromienia złośnicy” Szekspira, odczytanego poprzez doświadczenie osób tworzących grupę teatralną Teatroterapii Lubelskiej.

Zobaczymy również spektakle „Hańba” oraz „Pod lodem”, które powstały w ramach cyklu „Dekalog Teatralny”. To nowy projekt Centrum Kultury w Lublinie, inspirowany dziesięciorgiem przykazań, ale też filmowym „Dekalogiem” Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza. Motywy biblijne pojawiają się też w „Komedii Judyty”, która powraca na naszą scenę. Ta historia jest uniwersalną przypowieścią o zderzeniu losów człowieka z nieubłaganym walcem historii, o konflikcie szczęścia osobistego z obowiązkiem publicznym. Spektakl stawia wiele niewygodnych pytań, porusza problem patriotyzmu, terroryzmu, natury tyranii i sposobów walki z nią.

 • Zdjęcie ze spektaklu "Komedia Judyty". Ujęcie z góry. Na scenie znajduje się para aktorów, mężczyzna i kobieta. Są odwróceni do siebie plecami. W rękach trzymają mikrofony i śpiewają. Na scenę pada zielone i czerwone światło.
 • Zdjęcie ze spektaklu "Komedia Judyty". Ściany i podłoga pomieszczenia wyłożona jest srebrnym, błyszczącym materiałem. Na środku stoi mężczyzna w białym kostiumie i butach na szpilkach. wykonuje ekspresyjna pozę. Obok niego, na wózku inwalidzkim siedzi kobieta w scenicznym kostiumie i czarnej peruce. Za nią znajduje się ekran, na którym wyświetla się na zbliżeniu twarz tej kobiety.
 • Zdjęcie ze spektaklu "Komedia Judyty". Na pierwszym planie znajduje się kobieta w srebrnym kostiumie. Kobieta wyciąga przed siebie obie ręce. Na jej kostiumie i twarzy znajduje się krew. Ściany i podłoga pomieszczenia wyłożone są srebrnym, błyszczącym materiałem.
 • Zdjęcie ze spektaklu. na scenie stoi kobieta ubrana w szare dresy. Obok niej znajduje się biały regał z książkami.
 • Scena ze spektaklu. Mężczyzna w czerwonej sukience i butach na obcasie stoi na krześle. Mężczyznę otacza grupa ludzie, którzy się z niego śmieją.
 • Scena ze spektaklu. Na krześle stoi mężczyzna ubrany w sukienkę i buty na wysokim obcasie. Do mężczyny podchodzi kobieta i patrzy na niego ze zdziwieniem.
 • Scena ze spektaklu. Na ekranie wyświetla się twarz kobiety, kóra znajduje się w pokoju pełnym książek. Na podłodze siedzi druga kobieta. Jest ubrana w szare dresy, ma bose stopy. Jej twarz wyraża smutek. Kobieta trzyma się za głowę.
 • Scena ze spektaklu "Chłopcy" Kobieta w czerwonym szlafroku i papilotach na głowie rozmawia z mężczyzną, który siedzi na ławce. obok nich skrada się pokojówka w czarnej sukience i białym fartuszku.
 • Scena ze spektaklu. Kobiety w białych kostiumach siedzą na wózkach inwalidzkich, w rękach trzymają telefony. Na scenę pada niebieskie światło.

Wśród kwietniowego repertuaru znalazła się również propozycja dla dzieci – „Ony”. Tytułowy bohater wyrusza w podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata, a po drodze spotyka Diabła Morskiego, Czarnoksiężników, Olbrzyma, dziwne zamki i miasta – tak mierzy się własnym cierpieniem i samotnością, by nauczyć się, na czym tak naprawdę polega miłość i odpowiedzialność.

W kwietniu inaugurujemy nowy cykl czytań performatywnych, zatytułowany „Mistrzostwo”. Będą to sceniczne prezentacje tekstów najwybitniejszych dramatopisarzy i dramatopisarek. Na początek proponujemy „Iluzje” Ivana Wyrypajewa. To pełna paradoksów historia o dwóch małżeństwach i nietypowych rozmowach o uczuciach. Na zakończenie miesiąca, zapraszamy na „Noc Tylko dla dorosłych”. Grupa Oł Maj Gad, która tworzy Scenę Komedii w Centrum Kultury w Lublinie wystąpi z zupełnie nowym, zaskakującym programem. Drugim pokazem tego wieczoru będzie występ lubelskiej performerki, tancerki i producentki burleski – Harpy Queen, która zaprezentuje swój specjalny show. Zasiądźcie wygodnie przy stolikach, napijcie się kawy lub wina i oderwijcie się na chwilę od codziennych zmartwień.

 • Zdjęcie przedstawia grupę aktorów podczas sceny kabaretowej. Mężczyzna ubrany tylko w luźne spodenki siedzi po turecku na macie, ma jak do medytacji ręce i zamknięte oczy. Za nim stoi kobieta w pozycji do jogi. W pomieszczeniu znajdują się jeszcze dwaj inni mężczyźni. Jedne pręży muskułu a drugi siedzi na kanapie i w ręku trzyma hula hop.
 • Zdjęcie przedstawia grupę ludzi: kobietę i trzech mężczyzn. Wszyscy siedzą na szarej kanapie i pozują do zdjęcia. Tło ciemne, jednolite.
 • Zdjęcie przedstawia scenę z występu burleski. Kobieta w czarnej sukni stoi n środku sceny. Na głowie ma opaskę z jelenimi rogami. Na scenę pada niebieski światło. Nad podłoga unoszą się kłęby dymu.
 • Zdjęcie przedstawia kobietę z jasnej, błyszczącej sukni. Kobieta ma długie, blond włosy a na głowie złotą koronę. W jednej ręce trzyma mikrofon a druga wyciąga przed siebie.

PROGRAM:

5, 6 i 7 kwietnia / godz. 17:00
Sala Czarna / bilety: 20/30 zł
Chłopcy – dramat z życia sfer starszych, reż. Michał Zgiet

7 kwietnia / godz. 16:30
Sala Widowiskowa / bilety: 40/50 zł
Nieposkromienie, Teatroterapia Lubelska

11, 12, 13, 15 kwietnia, godz. 18:00 / 14 kwietnia, godz. 15:00
Sala Kameralna, Piwnice CK
bilety: 40/50 zł (bilety na oba spektakle Dekalogu 70/85 zł)
Dekalog Teatralny: Hańba, reż. Łukasz Witt-Michałowski

11, 12, 13, 15 kwietnia, godz. 20:00 / 14 kwietnia, godz. 17:00
Sala Kameralna, Piwnice CK
bilety: 40/50 zł (bilety na oba spektakle Dekalogu 70/85 zł)
Dekalog Teatralny: Pod lodem, reż. Łukasz Witt-Michałowski

19, 20, 21 kwietnia / godz. 19:00
Sala Czarna / bilety: 40/50 zł
Komedia Judyty / Камедыя Юдзіфі [15+], reż. Paweł Passini

23 kwietnia / godz. 19:00
Sala Kameralna, Piwnice CK / wstęp wolny
Mistrzostwo: Ivan Wyrypajew – Iluzje, reż. Danel Adamczyk
czytanie performatywne

26 kwietnia / godz. 10:00 i 17:00
Sala Czarna / bilety: 24 / 30 / 40 zł
Ony, reż. Daniel Adamczyk

26 kwietnia / godz. 20:00
Sala Kameralna / Piwnice CK
bilety: 60 zł / stolik 4-osobowy 200 zł
Noc tylko dla dorosłych: Scena Komedii
Grupa Oł Maj Gad / Harpy Queen – show neoburleski

 

BILETY:
Bilety na spektakle dostępne są w kasie CK oraz online.
Kasa CK czynna:
poniedziałek-piątek / godz. 10:00-18:00
sobota / godz. 15:00-18:00 oraz godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl