Taniec/Teatr

Scena CK w maju

W majowym repertuarze teatralnym znalazło się 7 tytułów, w tym kolejna odsłona czytania performatywnego z cyklu „Mistrzostwo”, komediowa propozycja od grupy Oł Maj Gad oraz spektakle neTTheatre i Teatru Czytelni Dramatu.

Teatralny maj w Centrum Kultury zaczynamy od trzech pokazów Rytu przejścia w reżyserii Pawła Passiniego. To niepowtarzalna historia, gdzie granica między publicznością a aktorami ulega zatarciu. Tylko od widzów zależy, w jakim stopniu wezmą w niej udział, do ilu sal wejdą, aby wziąć udział w rytuale. W ramach Sceny Komedii grupa Oł Maj Gad przygotowała program pt. Sceny na NFZ – Znachor. Spojrzymy z przymrużeniem oka na służbę zdrowia, na znachorstwo, na poważne sprawy w poważnym filmie i na miłość, która wiosną zawsze wybucha wśród ludzi ze zdwojoną siłą. Jeden z występów grupy będzie połączony ze specjalnym show neoburleski, podczas którego zaprezentuje się Harpy Queen.

PROGRAM:
8, 9 maja / środa, czwartek
godz. 19:00 – neTTheatre: Ryt przejścia / Sala Czarna / 30/40/50 zł
10 maja / piątek
godz. 19:00 – neTTheatre: Ryt przejścia [PL/ENG] / Sala Czarna / 30/40/50 zł
11 maja / sobota
godz. 20:00 – Scena Komedii: Grupa Oł Maj Gad – Sceny na NFZ. Znachor / Sala Kameralna Piwnice CK / 50 zł/180 zł stolik dla 4 os.
12 maja / niedziela
godz. 20:00 – Scena Komedii: Grupa Oł Maj Gad – Sceny na NFZ. Znachor + Harpy Queen – show neoburleski / Sala Kameralna Piwnice CK / 60 zł/200 zł stolik dla 4os.
14 maja / wtorek
godz. 18:00 – Teatr Seniora: Kabaret Starszych Pań i Panów / Sala Czarna / 20/30 zł
16 maja / czwartek
godz. 19:00 – Czytelnia Dramatu: Mistrzostwo: Dorota Masłowska – Między nami dobrze jest / Sala Kameralna Piwnice CK / wstęp wolny
23 maja / czwartek
godz. 19:00 – Teatr Czytelni Dramatu: KONGRES FUTUROLOGICZNY / Sala Czarna / 30/40/50 zł
24 maja / piątek
godz. 11:00; 19:30 – Teatr Czytelni Dramatu: KONGRES FUTUROLOGICZNY / Sala Czarna / 30/40/50 zł
25 maja / sobota
godz. 18:00 – Lubelski Teatr Tańca: W moim początku jest mój kres / Sala Widowiskowa / 30/40/50 zł
godz. 19:30 – Teatr Czytelni Dramatu: KONGRES FUTUROLOGICZNY / Sala Czarna / 30/40/50 zł
28 maja / wtorek
godz. 18:00 – Teatr Seniora: Czyścibut dziadek / Sala Czarna / 10/20 zł
  • Zdjęcie ze spektaklu Ryt Przejścia. Na scenie znajduje się mężczyzna w obcisłym cekinowych stronu i masce. Za nim znajduje się błyszcząca, czerwona kurtyna. Na scenę pada czerwone światło.
  • Zdjęcie przedstawia mężczyznę i kobietę którzy patrzą na siebie. Za nimi, na niskim czarnym stoliku stoi dziewczyna i gra na skrzypcach.
  • Zdjęcie przedstawi kobietę, która siedzi przed toaletka, na której znajdują się kosmetyki, biżuteria, fragmenty kostiumów i kolorowe dodatki. Kobieta nakłada sceniczny makijaż. Dominują odcienie różu i czerwieni.
  • Zdjęcie ze spektaklu. Na scenie znajduje się półnagi mężczyzna. Na przeciwko niego stoi mężczyzna w czarnym fraku i kapeluszu. Otaczają ich kotary.
  • Scena ze spektaklu. Na scenie znajduje się grupa seniorów. Wszyscy patrzą na mężczyznę, który stoi na środku.

W maju zaprezentujemy też drugą odsłonę nowego cyklu czytań performatywnych, zatytułowanego „Mistrzostwo”. Tym razem aktorzy wezmą na warsztat dramat Doroty Masłowskiej „Między nami dobrze jest”, który był nominowany do Nagrody Literackiej Nike. To spotkanie z trzema pokoleniami kobiet, słodko-gorzki portret Polaków przełomu wieków i absurdalnego świata, w którym rozpędzony kapitalizm wypacza trajektorię. Za reżyserię czytania odpowiedzialny będzie Beniamin Bukowski. Na scenę CK wraca także adaptacja satyrycznej i w wielu swoich wątkach proroczej powieści Stanisława Lema, czyli „KONGRES FUTUROLOGICZNY” Teatru Czytelni Dramatu. Szczególnym atutem spektaklu jest autorska muzyka, wykonywana na żywo. Zobaczymy też dwie sztuki przygotowane przez Teatr Seniora, którym artystycznie opiekuje się Michał Zgiet. „Kabaret Starszych Pań i Panów” to spektakl muzyczny z wykorzystaniem piosenek Jeremiego Przybory i muzyki Jerzego Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów. Z kolei „Czyścibut dziadek” to monodram w wykonaniu Jerzego Kałdusia. Momentami zabawna historia człowieka, który wydaje się być jedynym stałym elementem na tle zmieniających się ustrojów i mód.

• Zdjęcie przedstawia grupę aktorów podczas sceny kabaretowej. Mężczyzna ubrany tylko w luźne spodenki siedzi po turecku na macie, ma jak do medytacji ręce i zamknięte oczy. Za nim stoi kobieta w pozycji do jogi. W pomieszczeniu znajdują się jeszcze dwaj inni mężczyźni. Jedne pręży muskułu a drugi siedzi na kanapie i w ręku trzyma hula hop.
  • Zdjęcie przedstawia scenę z występu burleski. Kobieta w czarnej sukni stoi n środku sceny. Na głowie ma opaskę z jelenimi rogami. Na scenę pada niebieski światło. Nad podłoga unoszą się kłęby dymu.
  • Zdjęcie ze spektaklu. Mężczyzna w czarnej koszulce i szarej bluzie wskazuje palcem przed siebie. Za nim inny mężczyzna w identycznym kostiumie siedzi na stole.
  • Zdjęcie przedstawia grupę ludzi: kobietę i trzech mężczyzn. Wszyscy siedzą na szarej kanapie i pozują do zdjęcia. Tło ciemne, jednolite.
  • Dwóch mężczyzn w identycznych szarych bluzach siedzi przy stole. Patrzą na siebie. Są uśmiechnięci.

BILETY:
Bilety na spektakle dostępne są w kasie CK oraz online.
Kasa CK czynna:
poniedziałek-piątek / godz. 10:00-18:00
sobota / godz. 15:00-18:00 oraz godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

W weekend majowy kasa CK czynna:
1.05 – nieczynne
2.05 – 10:00-18:00