Przejdź do treści
Film

Wakacyjne seanse w Kinie CK

W letnie miesiące Kino CK nie zwalnia tempa! Lipiec i sierpień to repertuar wypełniony filmami rozrywkowymi, produkcjami z wizją przyszłości, ale też poruszającymi dramatami.

LIPIEC

Początek lipca to premiera rzucająca nowe światło na mit wampira. Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo” opowiada historię młodej Sashy, która… nie chce zabijać i poszukuje alternatywnych sposobów na zaspokojenie swojej rządzy krwi. „Królestwo zwierząt” to przygodowe science-fiction osadzone w bardzo bliskiej przyszłości. Uznana za jeden z najlepszych filmów francuskich ubiegłego roku produkcja opowiada o mutacji ludzi, którzy zamieniają się w zwierzęce hybrydy. Z pewną wizją przyszłości spotkamy się też w animacji „Mars Express. Świat, który nadejdzie”. Przedstawiona historia dzieje się na skolonizowanym Marsie, gdzie prowadzone jest śledztwo dotyczące zaginięcia młodej dziewczyny. Przed nami też premierowy dokument „W stronę słońca” – film drogi, a jednocześnie niezwykle intymny i szczery portret rodzinny.

  • Nowoczesna, kolorowa grafika przedstawiająca życie miejskie w neonach. Po lewej stronie przeważają różowe barwy, natomiast po prawej znajduje się ulica z żółtym autem. Tutaj przeważają ciemniejsze szare barwy.
  • Fotos z filmu przedstawia pięcioosobową rodzinę wychylającą się z okna. Od lewej dziecko w pomarańczowej bluzie o blond włosach, Mama o długich blond włosach w ciemnej czapce i koszuli w kratę. Starsze dziecko w pomarańczowej czapce i niebieskiej kurtce. Tata o krótkich włosach i brodzie w niebieskiej kurtce. Chłopczyk o krótkich blond włosach w czarnym swetrze.
  • Czarnobiały fotos z filmu przedstawia parę - mężczyznę i kobietę tańczących w tłumie innych ludzi. Wpatrują się w swoje oczy.
  • Fotos z filmu przedstawia młodego chłopaka i trochę starszego mężczyznę stojących wśród drzew i paproci w lesie. Chłopak ubrany jest w szarą bluzę i niebieskie dżinsy, a mężczyzna w brązową koszulę i niebieskie dżinsy.
  • Ciemna fotografia to fotos z filmu, przedstawiający dziewczynę o czarnych krótkich włosach z grzywką. Dziewczyna opiera się o stolik i wpatruje w napój w szklance.

Specjalnym pokazem w Kinie CK będzie projekcja filmu „Ósmy dzień tygodnia” w reżyserii Aleksandra Forda, ze scenariuszem Marka Hłaski. To historia miłości Agnieszki i Piotra, którzy poszukują ustronnego miejsca, w którym mogłoby dojść między nimi do zbliżenia. Film jest metaforą o potrzebie posiadania wspólnej przestrzeni emocjonalnej dwójki młodych ludzi, wolnej od fałszu i iluzorycznego szczęścia.

Lipcowym seansem z cyklu Benshi będzie „Dream Scenario” z najlepszą od lat rolą Nicolasa Cage’a. Ta komedia to niezwykle aktualna opowieść o meandrach sławy w dzisiejszej epoce internetu.

REPERTUAR:

Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo
5.07 / piątek / 19:00 [PREMIERA]
6.07 / sobota / 19:00
7.07 / niedziela / 19:00

Benshi: Dream Scenario
11.07 / czwartek / 18:00

Królestwo zwierząt
12.07 / piątek / 19:00
13.07 / sobota / 19:00
14.07 / niedziela / 19:00

Nomadyczna Strefa Półcienia: Kino Marka Hłaski – Ósmy dzień tygodnia [AD+CC]
15.07 / poniedziałek / 17:00

Premiera: W stronę słońca
19.07 / piątek / 19:00 [PREMIERA]
20.07 / sobota / 19:00
21.07 / niedziela / 19:00

Mars Express. Świat, który nadejdzie
26.07 / piątek / 19:00
27.07 / sobota / 19:00
28.07 / niedziela / 19:00

Premiera: Mnich i karabin
2.08 / piątek / 19:00
3.08 / sobota / 19:00
4.08 / niedziela / 19:00

Love Lies Bleeding
9.08 / piątek / 19:00
10.08 / sobota / 19:00
11.08 / niedziela / 19:00

Premiera: Ja, kapitan
16.08 / piątek / 19:00
17.08 / sobota / 19:00
18.08 / niedziela / 19:00

Wredne liściki
23.08 / piątek / 19:00
24.08 / sobota / 19:00
25.08 / niedziela / 19:00

Nomadyczna Strefa Półcienia: Kino Marka Hłaski – Pętla [AD+CC]
26.08 / poniedziałek / 17:00

The Royal Hotel
30.08 / piątek / 19:00
31.08 / sobota / 19:00
1.09 / niedziela / 19:00

  • Kolorowa fotografia przedstawia dwie kobiety na tle auta i budynku. Kobieta po lewej, w żółtej bluzce stoi tyłem do obiektywu. Druga stoi po prawej, ubrana jest w niebieskie dżinsy i dżinsową kurtkę oraz bluzkę w paski. Patrzy się w dal.
  • Kolorowa fotografia przedstawia zgromadzone osoby ubrane w tradycyjne stroje mnichów. Główna postać na zdjęciu to siedzący, starszy mężczyzna. Wszyscy patrzą w tą samą stronę.
  • Kolorowa fotografia przedstawia dwie kobiety opierające się o biało niebieski samochód na tle gór. Osoba po lewej trzyma broń i ubrana jest w niebieskie dżinsy, szary top i za dużą kurtkę. Dziewczyna po prawej ubrana jest w szorty w biało czerwone paski i zieloną koszulkę. Obie patrzą gdzieś w dal.
  • Kolorowa fotografia przedstawia czarnoskóre osoby, jadące autobusem. Znajdują się tu zarówno młodzi jak i starsi ludzie.
  • Fotos z filmu przedstawia dwie aktorki na tle wody i nieba. Obie się uśmiechają i rozmawiają ze sobą. Kobieta po lewej ubrana jest na biało, a ta po prawej na czarno. Obie posiadają nakrycia głowy.

SIERPIEŃ

Sierpniowe seanse zainauguruje premiera filmu „Mnich i karabin”. To przejmująca i zabawna opowieść o niełatwej transformacji, jaką przeszli mieszkańcy Bhutanu. Reżyser ukazując zapierające dech w piersiach krajobrazy, wskazuje, że kluczem do zmian jest zrozumienie przeszłości. Pokażemy też absolutny przebój Sundance i Berlinale – zanurzony w późnych latach osiemdziesiątych „Love Lies Bleeding”. To osadzony na amerykańskich bezdrożach hipnotyzujący thriller z nietuzinkowym love story w tle. Kolejny thriller w Kinie CK to „The Royal Hotel”, który ukazuje historię dwóch młodych turystek zmuszonych podjąć pracę w pubie na australijskim odludziu. To opowieść o przetrwaniu, toksycznej kulturze napędzanej alkoholem i wpływie tejże na kobiety. Premierowo zobaczymy też produkcję „Ja, kapitan”, który stanowi współczesną odyseję opowiadającą o pogoni za marzeniem zwanym Europą. Opowiada historię dwóch młodych mężczyzn, którzy przenoszą się z Dakaru na najstarszy kontynent. Idealną propozycją na wakacje są z kolei „Wredne liściki” z Olivią Colman w jednej z głównych ról, które okrzyknięto najbardziej niepokorną komedią roku.

Sierpniowa odsłona Benshi to produkcja „Opadające liście”, gdzie fiński reżyser łącząc dramat z czarną komedią, czule opowiada o tym romansie 'zwyczajnych ludzi’. Kolejna propozycja Benshi to „Portier z hotelu Atlantic”, czyli filmowe arcydzieło mistrza niemieckiego ekspresjonizmu F.W. Murnau. Śledzimy tu historię starego portiera, dumnego ze swej pozycji, który pewnego dnia zostaje zdegradowany i przydzielony do obsługi toalet. W ramach drugiego letniego pokazu z cyklu Nomadyczna Strefa Półcienia zobaczymy „Pętlę” ze scenariuszem Marka Hłaski. Uzależniony od alkoholu mężczyzna stara się trzymać jak najdalej od butelki, ale nałóg nie daje o sobie zapomnieć.

Bilety na seanse dostępne w kasie CK oraz online.

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl