Lublin Europejską Stolicą Kultury 2029!

To już oficjalne: Lublin został Europejską Stolicą Kultury 2029! Dziś w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie, gdzie działał główny zespół koordynujący nasze starania o ten zaszczytny tytuł, odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Krzysztofa Żuka.

Jak podkreślał Rafał Koziński – pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. programowych ESK 2029, Dyrektor Centrum Kultury w Lublinie – ten sukces nie byłby możliwy bez wspólnej, długofalowej pracy i zaangażowania wielu osób, instytucji i środowisk miasta. Idea Re:Union urzeczywistniała się na naszych oczach podczas trwania całego procesu starań – dodał Koziński.

Wyniki konkursu na Europejską Stolicę Kultury 2029 poznaliśmy 25 września o godz. 15.00. Decyzja została ogłoszona przez przewodniczącą zespołu ekspertów Suvi Innilä podczas konferencji prasowej w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Rozpoczynamy kolejny etap tej wielkiej przygody. Choć zmęczenie miesza się z ogromną radością, nie możemy już doczekać się tego, co przed nami.

Brawo Lublin!