Taniec

Zbliża się 28. edycja MSTT

28. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie tuż tuż! W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 4-11 listopada 2024 r.

MSTT to Festiwal już od pierwszej edycji w roku 1997 zorientowany na prezentację najciekawszych artystów tańca współczesnego z Polski i zagranicy. W ramach MSTT regularnie pojawiają się w Lublinie zarówno artyści z ogromnym dorobkiem w dziedzinie tańca, światowej sławy kompanie i zespoły, jak m.in. Tanztheater Wuppertal Pina Bausch czy Batsheva Dance Company, ale także przedstawiciele środowisk awangardowych, działający niekiedy na pograniczu sztuk performatywnych, artyści debiutujący oraz wyznaczający nowe trendy w sztuce tańca, jak np. reprezentanci Europejskiej Sieci Tańca AEROWAVES. Prezentowane na Festiwalu projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne mają często charakter interdyscyplinarny i promują szerokie definiowanie tańca, jako sztuki jednocześnie elitarnej i egalitarnej.

Edycja 2024 zgromadzi artystów tańca z Austrii, Holandii, Niemiec, Francji, Belgii, Białorusi, Czech, Ukrainy i Polski.

Gościem specjalnym, który 7 listopada zagości na Scenie Operowej Centrum Spotkania Kultur, będzie występujący po raz pierwszy w Polsce, znakomity holenderski zespół Introdans w swoim najnowszym repertuarze pt. „HEROES”. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są już dostępne w kasie CK oraz online!

Ponadto festiwalowe spektakle, warsztaty, spotkania i filmy o tematyce tanecznej odbędą się w Teatrze Starym, Galerii Labirynt i Centrum Kultury w Lublinie.
Głównym organizatorem i autorem koncepcji programowej Festiwalu jest Lubelski Teatr Tańca.