Muzyka/Spotkanie/Teatr

10 lat Lubelskiego Salonu Artystycznego

W listopadzie Lubelski Salon Artystyczny obchodzi jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji 21 i 22 listopada zapraszamy na spektakl  „Kobiety bez znaczenia” Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy oraz recital Jakuba Wociala  „Dream of Broadway”.

Lubelski Salon Artystyczny swoją działalność w Centrum Kultury w Lublinie rozpoczął w 2007 r. spektaklem muzycznym Oleny Leonenko „Noc z Wertyńskim”. W ciągu dziesięciu lat prezentował sztuki z najważniejszych polskich scen teatralnych (warszawskie: Teatr Narodowy, Teatr Ateneum, Teatr Dramatyczny, Teatr Studio, Teatr Polski, Teatr Kamienica, Teatr Rampa, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Teatr Roma, czy krakowski Teatr im. J. Słowackiego). Gośćmi Salonu byli znakomici artyści z Polski, m.in. Danuta Szaflarska, Zbigniew Zapasiewicz, Piotr Machalica, Magda Umer, Ignacy Gogolewski, Joanna Szczepkowska, Jerzy Trela, Antonina Krzysztoń, Jerzy Satanowski, Jakub Wocial, a także spoza kraju, m.in.: Iva Bitttova, Matt Elliot, Katy Carr, czy zespół Tara Fuki.

Lubelski Salon Artystyczny organizuje również Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”. Od 4 lat festiwal pokazuje, że dźwięk i ekspresja aktorska nadają słowom niepowtarzalnego znaczenia. W programie znajdują się musicale, recitale aktorskie, spektakle muzyczne i koncerty muzyczne. Ogromną moc w przekazie artystycznym posiada słowo, ponieważ potrafi sięgać do najgłębszych warstw percepcyjnych widza. Połączenie słowa i dojrzałego aktorstwa, a często także muzyki dostarcza widzowi bogatych wrażeń i refleksji.