18:00 - 18.03.2018 - Sala Widowiskowa - wstęp wolny - więcej

18:00 - 18.03.2018 - wstęp wolny - więcej

Projekt jest realizowany jako współprodukcja 22 Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie, którego polska premiera odbędzie się w listopadzie, natomiast światowa premiera rok później w Nowym Jorku. W projekcie biorą udział tancerze z czterech krajów: Polski, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Białorusi, którzy pod okiem choreografki Colleen Thomas-Young będą pracować nad nowym spektaklem. Po pokazie odbędzie się spotkanie widowni z twórcami.

pomysł, choreografia: Colleen Thomas-Young; taniec: Samantha Allen, Dare Ayorinde, Daniil Belkin, Mikołaj Karczewski, Krystian Daniel Łysoń, Jenia Romanovich, Krystyna Lama Szydłowska, Monika Witkowska, Darrin Wright; projekt realizowany we współpracy: Instytut Adama Mickiewicza, Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie oraz EEPAP (East European Performing Arts Platform).

Colleen Thomas-Young – nowojorska choreografka, której prace prezentowane były na wielu międzynarodowych scenach, m.in. w Hong Kongu, Estonii, Wenezueli, Peru, Brazylii i Rosji. Współpracuje z prestiżowymi nowojorskimi centrami tańca ( Danspace Project, DTW, New York Live Arts, The Miller Theater, The Harkness Center at the 92nd Street Y, The Kumble Arts Center). Jako tancerka współpracowała z uznanymi choreografami takimi jak Nina Wiener Dance Company, Donald Byrd/The Group, Bebe Miller Dance Company, and Bill T. Jones/Arnie Zane Dance Company. Od 2003 roku prowadzi własny zespół – Colleen Thomas Dance – oraz współkieruje i choreografuje także dla Bill Young/Colleen Thomas & Co. Pracuje także jako kurator waznego dla współczensego nowojorskiego projektu w ramach LIT (loft into theater) series at 100 Grand, który wspiera innowacyjne i eksperymentalne prace zarówno młodych, jak i uznanych twórców. Równolegle do swojej kariery artystycznej, Colleen Thomas-Young jest profesorem tańca w prestiżowym Barnard College of Columbia University.

Sala Widowiskowa

18-03-2018 - wstęp wolny - więcej