18:00 - 06.01.2020 - Sala Widowiskowa - 20 / 30 zł - więcej

18:00 - 06.01.2020 - 20 / 30 zł - więcej
Kup bilet

Zaskakująca historia z życia Leonarda Cohena w wyjątkowym, muzycznym spektaklu Łukasza Witt-Michałowskiego.

Spektakl opiera się na prawdziwej historii piosenkarza Leonarda Cohena, który w latach 90. zaszył się na 5 lat w buddyjskim klasztorze. Autor piosenek „Hallelujah” czy „Dance me to the end of love” przyjął imię Jikan – ten, który milczy. W naszej opowieści na górze Mount Baldy odwiedzają go największe gwiazdy światowej muzyki, a ich zaskakujące opowieści o Cohenie są oparte na autentycznych wypowiedziach.

Jak wpłynęła na nich znajomość z kanadyjskim bardem? Do czego ich zainspirowała?
„A recipe…” dopełniają nowe, odkrywcze aranżacje utworów wykonywanych na żywo oraz nieoczywistego humoru kanadyjskiego barda.

W 1994 roku Leonard Cohen opuścił show business i cywilizację, żeby zaszyć się w klasztorze Zen na górze Mount Baldy w Kalifornii. Został mnichem Zen, otrzymując japońskie imię Jikan. Po spędzeniu 5 lat życia w klasztorze, porzucił go dla Kobiety.
Ciało i Mistyka – dwa światy Cohena…

Łukasz Witt-Michałowski, reżyser

— muzyka — oparte na prawdziwej historii — kobieta i mężczyzna — gwiazdy — muzyka na żywo

reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski; scenariusz: Łukasz Witt-Michałowski; obsada: Matylda Damięcka (wokal); Tomasz Deutryk (perkusja); Max Kowalski (kontrabas); Tomasz Kraśkiewicz (gitara elektryczna, gitara akustyczna); Mateusz Gurgul (akordeon); Daniel Moński(instrumenty perkusyjne); Łukasz Witt – Michałowski (wokal); scenografia: Piotr Bednarski, Łukasz Witt-Michałowski; kostiumy: ElBruzda; projekt plakatu: Matylda Damięcka; projekcje: Bart Wolniewicz; reżyseria światła: Marcin „Kabat” Kowalczuk; reżyseria dźwięku: Andrzej „Czopper” Czop; opieka techniczna: Michał „Misiek” Mirgos; tłumaczenie tekstów utworów: Daniel Wyszogrodzki Maciej Zembaty