Fotografia w dialogu

18:00 - 25.05.2018 - Piwnice CK - wstęp wolny - więcej
Fotografia w dialogu

18:00 - 25.05.2018 - wstęp wolny - więcej

Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na spotkanie i warsztat na styku fotografii i literatury. Tematem spotkania będzie czytanie fotografii i próby ubrania tego doświadczenia w literacką formę. Na zajęciach będziemy się uczyli, jak szukać opowieści w zdjęciu i jak znajdować w sobie odwagę, by tę opowieść powołać do życia. Jak przechodzić od obrazu do tekstu i z powrotem.

Trawestując hasło „Koń” w sarmackiej encyklopedii ks. Benedykta Chmielowskiego – że „to, co jest na zdjęciu, każdy widzi”. Ale to, że patrzy, nie znaczy jeszcze, że widzi. A widzi – że czyta. Bo niektóre fotografie są jak całe zdania, ba, nawet rozdziały opowieści, które można odczytywać. I to na najrozmaitsze sposoby.

Jacek Dehnel – pisarz, tłumacz, malarz, kolekcjoner fotografii.

Fotografia w dialogu
Cykl otwartych spotkań, w których poprzez warsztaty i spotkania z mistrzami fotografii dajemy możliwość zdobywania wiedzy. Szczególną uwagę poświęcamy fotografii tradycyjnej. Do współpracy zapraszamy zarówno fotografów jak i teoretyków sztuki, artystów czerpiących z fotografii i kolekcjonerów.

Piwnice CK

Marcin Sudziński